Dünyanın En Lüks 10 Oteli

0
648

Dünyanın En Lüks 10 Oteli
Dünya gözüyle gideyim, göreyim, hatta bir de konaklayayım diyebileceğiniz birbirinden lüks 10 oteli sizler için araştırdım. İster dernek gezileri için ister yurtdışı turu seyahati isterseniz sadece gezme amaçlı gidin bu otellerden asla ayrılmak istemeyeceksiniz. Güney Kore’den Çin’e gidip Asya’yı şöyle bir fethettikten sonra rotamızı Norveç’e çevirelim. Uzakdoğu olmadan olur mu hiç dediğinizi duyar gibiyim. Evet, listede yeryüzündeki en güzel kumsallara ev sahipliği yapan Phuket de var. En iyisi siz şöyle arkanıza yaslanın ve lüks oteller listesine bir göz atın.

1- Gangneung Resort Hotel, Güney Kore
Seul merkezli mimarlık şirketi Planning Korea, planktonun ekolojik yapısından esinlenerek Gangneung’da bir tane benzersiz sahil beldesi tasarladı. Gangneung Resort Hotel, 2018 Kış Olimpiyatları’ndan önce Pyeong Chang, Güney Kore’de tüm ziyaretçilere açıldı. Bu sıra dışı komplekse adım atar atmaz dış dünyayla ilişiğinizin kesileceğine hiç şüpheniz olmasın.

2- Shanghai Shimao Wonderland, Şanghay, Çin
Şanghay Shimao Wonderland, Tianmashan Tepesi ile Hengshan Tepesi arasındaki Sheshan Ulusal Orman Alanı’nda oturuyor. Beş yıldızlı, 19 katlı, 380 odalı lüks otel, Shanghai Shimao Property Group tarafından geliştirildi ve Inter Continental Hotels Group tarafından yönetiliyor.

3- Lofoten Opera Hotel, Norveç
Moskenes’teki Lofoten’in en batısında, Lofoten Opera Hotel’i kapsayan 11.000 metrekarelik bir binada konaklamak için dudak uçuklatıcı rakamlar ödemeniz gerektiğini baştan söylememizde fayda var. Mimarlık firması Snøhetta tarafından hayal edilen ve tasarlanan otel, kavisli gövdesi ile insanı hayrete düşürüyor. Çok fazla katı olmasa da mimari açıdan dünyada eşinin olmadığını söyleyebiliriz.Slapen’de dağ sıralarının çevrelediği dışa açık bir alanda yer alan otelin güney var batı cephelerinden denize nazır muazzam manzaralara şahit olabilirsiniz.

4- City of Dreams Hotel Kulesi, Makao
Lüks kumar ve eğlence merkezleri ile hem Asya’da hem de tüm dünyada bir marka haline gelen Makao’da öyle bir otel var ki, daha görür görmez âşık olacağınıza garanti verebiliriz. 40 katlı ve 150.000 metrekarelik brüt bir zemin alanı bulunan kulede yaklaşık 780 konuk odası, süit ve gökyüzü villa bulunuyor.

5- The Royal Atlantis, Dubai
Uluslararası beğeni toplayan mimar Kohn Pedersen Fox tarafından tasarlanan The Royal Atlantis, göz alıcı bahçeleri ve yüksek katlarındaki “sonsuzluk havuzları”ile kelimenin tam anlamıyla büyülüyor. Çarpıcı bir tasarım olan oteli ilk gördüğünüzde iç içe geçmiş Legolara benzetebilirsiniz.Oteldeki tüm rezidans daireleri denize bakıyor.

6- Keemala Resort, Phuket, Tayland
Uzakdoğu’nun en güzel kumsallarına sahip Tayland, Uzakdoğu’nun en popüler tatil destinasyonlarından biri. Phuket turu ile bu şehri karış karış gezmekle kalmayıp, dünyanı en lüks oteller listesine giren Keemala Resort Oteli’nde de konaklayabilirsiniz. Phuket’te yer alan Keemala beldesi, kalabalıktan uzakta ve tepelerde ve yemyeşil ormanlık bir alanda konumlanıyor. Muhteşem manzarası ise Kamala Köyü’ne ve Andaman Denizi’ne bakıyor.

7- Poseidon Underwater Resort, Fiji
Tamamının su altında inşa edildiği ilk otelde en fazla kaç gün ya da kaç saat kalırdınız? Fiji’nin belki de en ilginç oteli olan Poseidon Underwater Resort, kesinlikle görülmeye değer.Dünyanın en iyi denizaltı tatil deneyimini sunan otelde konaklamanın keyfini çıkarın.

8- Salt &Water Floating Hotels
Millennium Yat Tasarım Ödülleri’nin birincisi olan Salt &Water’un yüzen otel konsepti, çevrenin doğal uyumunu bozmadan bu doğal çevreyi tanıtmayı amaçlıyor. Tasarımı iki bölümden oluşan otelde merkezi yüzen daireler ve ayrı katamaran daireleri bulunuyor.

9- Dawang Mountain Resort, Çin
Çin’deki Changsha kentinin yakınında bulunan tesiste yer alan Dawang Mountain Resort, Çin’in en popüler ve pahalı otellerinden biri olmasıyla ünlü. Sıra dışı konsepti ve mimarisiyle ziyaretçilerine unutamayacakları bir deneyim yaşatıyor. Devasa bir su parkı, 61 metrelik göz kamaştırıcı şelaleler ve lüks restoranlarla desteklenen bu komplekste mutlaka vakit geçirmelisiniz.

10- The Hotel Crescent, Azerbaycan
Azerbaycan’ın Bakü kentinin kalbinde 450.000 metrekarelik alanı kapsayan yere dünyanın en lüks otellerinden biri inşa edildi. Dünya standartlarında bir dönüm noktası olarak tasarlanan bu alan, perakende podyum, konut ve ticari kuleler ile 33 katlı yedi yıldızlı bir oteli kapsıyor. Görür görmez nutkunuz tutulabilir bizden söylemesi.

 

REKLAMSTORE

CEVAP VER

Please enter your comment!
İsminiz