Tarih Dersi Sene Başı Zümresi

9
10517
article top
article inline

Tarih Dersi Sene Başı Zümresi

Planlı ve Programlı olmak sadece Öğretmenlere değil Tüm insanlara yaşamı boyunca çok şey katar. En başta insan nasıl hareket edeceğinin hesabını iyi yapar ve sonuç bu onun yaşam felsefesi haline gelir ve bir ömür boyu mutlu ve huzurlu bir hayat sürer. Aslan yattığı yerden belli olur Ata sözünü biraz değiştirerek Öğretmen yaptığı zümreden belli olur diye değiştirirek konumuza giriş yapalım ve Sene başı zümrelerinin önemini  belirtmiş olalım.

 

Eylül Ayında Orta Öğretim yönetmeliği değiştiği için Zümrelerin güncellenmesi gerekmektedir. Bu sebeple güncellenmiş yayınlanmıştır Aşağıdaki Linklerden indirebilirsiniz..

Tarih Dersi Sene başı zümresi diğer tüm branşlarda olduğu gibi Son derece önemlidir ve dikkatle ve özenle yapılması gereklidir. Bütün bir yılın planı yapılmadan önce Zümre öğretmenleri tarafından bir araya gelerek oluşturulan Zümre toplantı tutanakları her öğretmenin olmazsa olmazlarındandır. Artık şimdi web ortamında bolca örneği bulunsa da Bizce en son ortak kullanılması gereken dökümandır. Yazılı sorularını bir yere kadar yıllık planları kullanabilirsiniz ama Tarih dersi Zümresini bizzat kendiniz yapmalısınız. Çünkü her okulun ilçenin ve ilin hatta bölgenin ihtiyaçları farklıdır.

Tüm bunlardan sonra ilk kez atanan Tarih öğretmeni arkadaşlarımıza yardımcı olmak ve Zümre konusunda acemilik çeken arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için Örnek olarak 2013-2014 eğitim ve öğretim yılına ait bir adet Tarih dersi sene başı zümresi yayınlıyoruz. Sizler bunu bulunduğunuz bölgenin ve okulun ihtiyaçlarına gçre yeniden düzenleyerek kullanabilirsiniz. Sağlıcakla

EN KISA ZAMANDA YÜKLENECEKTİR. 

AREKLAM

9 YORUMLAR

  1. Sayın hocam
    Tarih dersi aylık zümre toplantı tutanakları var mı sizde? İdaremiz şu ana kadar istememişti fakat son hafta 4 ayı birden istediler.oldukça bunaldık.eğer varsa yükleyebilirseniz çok sevinirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
İsminiz