Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

23 Nisan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma

23 Nisan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma Örnekleri

1. sdfdsfdsf

 
 
 
 

Question 1 of 1

23 Nisan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma metinini ile igili bir kaç örneği aşağıya ekliyorum. Umarım faydası dokunur. 23 nisan günün anlam ve önemini belirten konuşma öğrenci olarak ta yapılabilir. Okul öncesi 23 nisan anlam ve önemi ile ilgili yapılan programlarda da kullanılabilir.  23 nisan ulusal egemenlik ve çoçuk bayramının önemi kısaca ifade eden bu metinler sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Bunun Öncesinde Daha Önce yapılan konuşma metinlerini inceleminizi öneririm. Hatta konuşma yaparken tonlamalara dikkat etme açısından video konuşma metini örneklerini inceleyebilirsiniz. Hatta ben size aşağıya örnek birkonuşmanın videosunu ekliyorum.

23 Nisan Konuşma Metinleri sayfamıza hoş geldiniz. Konuşma metnini vermeden önce 23 Nisan ve çocukluğum hakkında bahsetmek istiyorum. Öncelikle 23 Nisanda Konuşma yaparmıydık hatırlamıyorum ama çok eğlenceli bir 23 Nisan töreni geçirdiğimizi hatırlıyorum. 23 Nisan törenlerinde öncelikle her sene heyecanla beklediğimiz küçük beceri yarışmaları düzenlerdik. Çuval yarışı, Yumurta yarışı, Yoğurt yeme yarışı ki çok kirlendiğimizi hatırlıyorum ve bir çok yarışı heycanla gerçekleştirirdik. Tahta kaşıkta pişmiş yumurta yarışı çok eğlenceli olurdu. Zaten Çiğ yumurtanın taşınmasını düşünemiyorum bile.
Şiirler okurduk. Bu gün 23 Nisan – Neşe doluyor insan diye devam eden şiir hafızalarımıza kazınmıştı. Annelerimizin bu güne özel yaptığı kuru yemişler soğan kabuğu ile kaynatılmış kıpkırmızı haşlanmış yumurtalar unutamadığım diğer hatıralardır. En çok ise Ramazan Orucu 23 Nisana denk gelmişti ve tüm yukarıda saydığım yiyecekleri yiyememiştim.
Lafı fazla uzatmadan 23 Nisanda kullanılmak üzere ; 23 Nisan Günün Anlam ve önemini belirten konuşma, 23 Nisan Öğrenci Konuşması, 23 Nisan Öğretmen konuşması gibi bir çok alanda kullanabileceğiniz konuşma metinini yayınlıyorum. Konuşma metni bana ait değildir. Alıntıdır. Tekrardan düzenleyerek ve örnek alarak kendi konuşma metninizi hazırlayabilirsiniz.
23 Nisan Günün Anlama ve Önemini belirten konuşmayı genelde bir öğretmen yapar ama Öğrencide yapabilir. Aşağıdan kopyalayarak kullanabilirsiniz.

23 Nisan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma 1

Değerli Konuklar, Kıymetli Muhtarım ve sevgili öğrencilerim,
Yine Türkiye Cumhuriyeti ve bizler için büyük bir güne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. ……….yıl önce bu gün Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan , ilk milli meclis olan ve Kurtuluş Savaşının kazanılmasında büyük rol oynayan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür bugün.
23 Nisan 1920’de, Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Atatürk, 23 Nisan gününü, bayram yapalım diye biz çocuklara armağan etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır.
Meclisimiz, Kurtuluş Savaşı’nın en ateşli günlerinde açıldı. Birinci Dünya Savaşı’ndan yenik çıkan Osmanlı Devleti’nin içine düştüğü durumu, düşmanlar yurdumuzu paylaşmak için topraklarımıza nasıl saldırdıklarını ve vatanımıza leş kargaları gibi nasıl paylaştıklarını biliyoruz.Atatürk Samsun’a,çıkarak Kurtuluş mücadelesinin ilk adımını attı. Amasya’ya Erzurum’a ve Sivas’a giderek Milli Birlik ve beraberlik ışığını yaktı.
Mustafa Kemal Atatürk, düşmanı topraklarımızdan, ancak savaşarak atacağımıza inanıyordu. 23 Nisan 1920 günü, Ankara’da ilk Meclis Toplantısı yapıldı. Padişah İstanbul’da, milletin vekilleri ise Ankara’daydı. Artık padişahın hiçbir etkinliği kalmamıştı. Çünkü bu millet, ulusal egemenliğini kazanmak istiyordu. Ulusal egemenlik kayıtsız şartız milletindi. Bu Meclis Ulusal egemenliği kayıtsız şartsız millete vermişti.
Sevgili öğrencilerim,
Gün milli birlik ve beraberlik günü. Açılım derken milli birliğimizi ve beraberliğimizi zedeleyen unsurlara fırsat vermeyelim. Bizi biz yapan Çanakkale Savaşını , Kurtuluş Savaşını , Kıbrıs Savaşını unutmayalım. Bizi yıkmaya çalışan bölücü örgüt, düşmanlara karşı her zaman vatanını seven ve koruyan, milli şuur ve birliğinden vazgeçmeyen bireyler olalım.
Çocuklar, gün sizin gününüz. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve bizlerin sizlerden beklentisi, Ülkemizi Dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için çalışmanız, çalışmanız, çalışmanız. Hızla değişen bu dünyada ülkemizin adını Bilimde, Fende, Teknolojide, Sanayi de ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdırmanız.
Hepinizin bayramını en içten duygularla kutlar , Sevgi ve saygılar sunarım.
Bayramımız hepimize kutlu olsun!..

23 Nisan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma 1

23 Nisan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma

23 Nisan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma 2

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Misafirler ve Sevgili Öğrenciler;
Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin … yılını kutluyoruz.
23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır.
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Türk milleti, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar varolabilmektir.
Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.
Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.

23 Nisan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma 3

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.
Atatürk, 23 Nisan 1924’te ’23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979’da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.
Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.
Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.
Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.
Atatürk diyor ki:
“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

23 Nisan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma 4

Değerli Konuklar, Kıymetli Öğretmenlerim ve Sevgili Öğrencilerim,
Yine Türkiye Cumhuriyeti ve bizler için büyük bir güne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Doksan iki yıl önce bu gün Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan , ilk milli meclis olan ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında büyük rol oynayan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür bugün.
23 Nisan 1920’de, Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Atatürk, 23 Nisan gününü, bayram yapalım diye çocuklarımıza armağan etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır.
Meclisimiz, Kurtuluş Savaşı’nın en ateşli günlerinde açıldı. Birinci Dünya Savaşı’ndan yenik çıkan Osmanlı Devleti’nin içine düştüğü durumu, düşmanlar yurdumuzu paylaşmak için topraklarımıza nasıl saldırdıklarını ve vatanımıza leş kargaları gibi nasıl paylaştıklarını biliyoruz.Atatürk Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesinin ilk adımını attı. Amasya’ya, Erzurum’a ve Sivas’a giderek milli birlik ve beraberlik ışığını yaktı.
Mustafa Kemal Atatürk, düşmanı topraklarımızdan, ancak savaşarak atacağımıza inanıyordu. 23 Nisan 1920 günü, Ankara’da meclisimizin ilk toplantısı yapıldı. Padişah İstanbul’da, milletin vekilleri ise Ankara’daydı. Artık padişahın hiçbir etkinliği kalmamıştı. Çünkü bu millet, ulusal egemenliğini kazanmak istiyordu. Ulusal egemenlik kayıtsız şartız milletindi. Bu Meclis Ulusal egemenliği kayıtsız şartsız millete vermişti.
Sevgili Misafirler,Öğretmenlerim ve Öğrencilerim,
Gün milli birlik ve beraberlik günü.Milli birliğimizi ve beraberliğimizi zedeleyen unsurlara fırsat vermeyelim. Bizi biz yapan Çanakkale Savaşı’nı , Kurtuluş Savaşı’nı , Kıbrıs Savaşı’nı unutmayalım. Bizi yıkmaya çalışan bölücü örgütler ve düşmanlara karşı her zaman vatanını seven ,koruyan, milli şuur ve birliğinden vazgeçmeyen bireyler olalım.
Çocuklar, gün sizin gününüz. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve bizlerin sizlerden beklentisi, ülkemizi dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için çalışmanız, çalışmanız, çalışmanızdır. Hızla değişen bu dünyada ülkemizin adını bilimde, fende, teknolojide, sanayide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdırmanız.
Hepinizin bayramını en içten duygularla kutlar,sevgi ve saygılar sunarım.
Bayramımız hepimize kutlu olsun!..

blank

Leave a Reply