Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni
Değerli Meslektaşlarım ve Sevgili Öğrenciler Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü vesile ile yapılacak programlarda kullanmak üzere sizlere yahyagungor.net olarak konuşma metni örnekleri sunuyoruz. Bildiğiniz gibi daha önceki senelerde Cumhuriyet Bayramı Örnek Konuşma Metni ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni  olarak iki tane metin sunmuştuk. Bu yıl bunların yeterli gelmeyeceğine dair kanaat uyandığı için arşivimizi genişletmek istiyoruz. 

Bildiğiniz gibi konuşma metinleri kısa ve öz olmalı ve yöreye özgün olmalı bu sebeple 9 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni olarak sizlere sunduğumuz metinleri kendinize göre düzenleyiniz. 29 ekim Cumhuriyet Bayramı konuşması nedir.? Nasıl olmalıdır Bunu zaten öğretmenlerimiz genel olarak bilmektedirler.
Aşağıdaki metini ister aynen kullanarak isterseniz kendinize göre düzenleyiniz. 


Değerli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler;  Bu gün burada Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 90. Yıl dönümü kutlamaları için toplanmış bulunmaktayız.

19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz M. Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak büyük fedakarlıklarla başlattığı milli mücadele Türk milletinin inanç ve azmiyle başarıyla sonuçlanmış 29 Ekim 1923 tarihinde de cumhuriyetin ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.
Bu güzel devleti bizlere armağan eden atalarımızın bizlerden tek isteği cumhuriyetimizi her zaman koruyup geliştirmemizdir. Bunu yapabilmek için de çok çalışıp Türkiye Cumhuriyeti’nin adını başarılarla andırmakla olacaktır. Bu önemli görev de gelecekte bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak olan yani bu ülkenin gerçek sahibi olan siz çocuklarımıza düşmektedir.
Türkiye Cumhuriyetini kurup bizlere armağan eden M. Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve cumhuriyetimizi korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi saygıyla anıyor Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 90. yaşı kutlu olsun.

 

cumhuriyet bayramı örnek konuşma metni

cumhuriyet bayramı örnek konuşma metni

Leave a Reply