Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni

Cumhuriyet bayramı ile ilgili bu kısa konuşma metnini rahatlıkla 29 ekim Törenlerinde kullanabilirsiniz. Cumhuriyet bayramı tören metni Bildiğiniz gibi sitemize bir kaç tane mevcut. Değerli kullanıcılarımız Eğer daha fazla cumhuriyet bayramı konuşma metnine ihtiyaç duyarsanız yine sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 29 Ekim Anlama ve önemini belirten bu konuşmaya bir kaç ilave ve ek yaparak , biraz kendi çevrenize göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.


Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni
Değerli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler;  Bu gün burada Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun ………. Yıl dönümü kutlamaları için toplanmış bulunmaktayız.
19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz M. Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak büyük fedakarlıklarla başlattığı milli mücadele Türk milletinin inanç ve azmiyle başarıyla sonuçlanmış 29 Ekim 1923 tarihinde de cumhuriyetin ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

        Bu güzel devleti bizlere armağan eden atalarımızın bizlerden tek isteği cumhuriyetimizi her zaman koruyup geliştirmemizdir. Bunu yapabilmek için de çok çalışıp Türkiye Cumhuriyeti’nin adını başarılarla andırmakla olacaktır. Bu önemli görev de gelecekte bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak olan yani bu ülkenin gerçek sahibi olan siz çocuklarımıza düşmektedir.
Türkiye Cumhuriyetini kurup bizlere armağan eden M. Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve cumhuriyetimizi korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi saygıyla anıyor Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 90. yaşı kutlu olsun.

Diğer Cumhuriyet Bayramı Örnek Konuşma Metni için tıklayınız

29 ekim günün anlam ve önemini belirten konuşma metni

29 ekim günün anlam ve önemini belirten konuşma metni

Leave a Reply