Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Akıllı Tarih Defterleri

Akıllı Tarih Defterleri

Derslerde En çok zorlandığımız konulardan biride öğrencilere not aldırmaktır. Bildiğiniz gibi not tutarak işlenen dersler faydalı olsa da zaman kaybına neden olmakta ve öğrencileri pasifize etmektedir.

Peki günümüzde her şeyin çaresi varda bu sorunun çaresi yokmu ? dediğinizi duyar gibiyim. Branşlar bazında Öğretmenlerimiz bizlere faydalı olması açısından böyle güzel projelere imza atmışlar ve AKILLI DEFTER diye bir doküman ortaya çıkmıştır. Büyük zaman ve Efor sarf ederek hazırlanan Akıllı Defterler son zamanlarda son derece revaçtadır.

Şimdi bu yazıyı okuyanların Akıllı telefonlardan, akıllı tahtalardan sonra sonra akıllı defterler de mi çıkmış ? Bu sorularını soranları duyar gibiyim, çünkü ben de “akıllı defter”i ilk defa duyduğumda verdiğim tepki bu olmuştu. Bu yazımızda akıllı defterlerle ilgili akıllara takılan soruları yanıtlamaya çalışacağız. Yazı içerisinde aşağıdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

  1. Peki akıllı defter nedir?
  2. Akıllı defterde ne gibi özellikler bulunmaktadır?
  3. Akıllı Defter Nasıl kullanılır? Hangi derslerde kullanılır?
  4. Akıllı defterin faydaları nelerdir?
  5. Akıllı defterin fiyatı ne kadar?
  6. Akıllı defterin görüntüleri.

Akıllı defter içerisinde hali hazırda bilgileri barındıran, yani öğrencinin defterinde olması gereken konu anlatımlarının, soru çözümlerinin, örneklerin vb. yer aldığı dijital bir defter diyebiliriz. Hali hazırda işlenen dersle ilgili konu müfredatının dijital defterde yer almasıdır.

tarih-defteri-9

Akıllı defterlerin sağlayacağı faydalardan en önemlisi zamandan tasarruf olarak görülmektedir. Öğretmenin tahtaya yazması ve öğrencilerin beklemesinin önüne geçilecek ve bu zaman soru çözüm veya diğer sınıf içi etkinliklere ayrılabilecek.

Akıllı defterler birçok derste kullanılabilmektedir. Türkçe, matematik, İngilizce, sosyal bilgiler, fen ve teknoloji ve daha farklı birçok derste akıllı defter bulunabilmektedir.

tarih-defteri-10

Akıllı defterin fiyatı da normal defter fiyatının çok çok üstünde. Şöyle bir fiyatları incelediğimizde en ucuz akıllı defter fiyatının 8 – 20 TL’den başladığını bu sayının sınıf seviyesine, sayfa sayısına, yayın evine göre değişebilmektedir.

Akıllı defterler hangi sınıf seviyelerinde bulunabilmektedir? Akıllı defterler birçok sınıf seviyesinde piyasada bulunabilmektedir. Ortaokul, lise gibi seviyelerde birbirinden farklı yayınlar tarafından piyasada bulunabilmektedir.

Bu yazımda sizlere Değerli tarih öğretmeni Arkadaşlarım Erkan İsanmaz Şeyhmus YÜCE Yavuz YILDIZ  tarafından hazırlanan akıllı tarih defterlerini  tanıtmak ve tavsiye etmek istiyorum. 

http://www.ariyayin.com/kampanyalar/akilli-tarih-defterleri  linkinden ulaşarak sipariş edebilirsiniz.

 

tarih-defteri-11

Leave a Reply