Çağdaş Türk Tarihi Notları

8
54957

Çağdaş Türk Tarihi Notları
Çağdaş Türk ve Dünya tarihi Ders notlarını sitemizde paylaşmaya çalışacağız. Çağdaş Türk ve Dünya tarihi Dersi 12 sınıflarda 2 saat yada 3 ile 4 saat okutulan bir derstir. Öğrencilerimiz kitapları çok karışık bulduklarını ifade etmişlerdir. Bu sebeple web ortamında çağdaş türk ve dünya tarihi ders notları pdf ile ilgili çalışmaları sizler için derledik.

Çağdaş türk ve dünya tarihi ders notları kpss ile ilgili olanları ise daha önce burada paylaşmıştık. İsterseniz göz atabilirsiniz.

12.sınıf çağdaş türk ve dünya tarihi ders notları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Dersi LYS 4 Tarih sınavı açısından  son derece önemlidir. Kitabın Geniş Ve bilgi yüklü hazırlanması çağdaş türk ve dünya tarihi ders notları özet notlarından faydalanmayı zorunlu hale getirmektedir.  ÇTDT Ders kitabının çok uzun ve ağır olması bu konuların 12.sınıf çağdaş türk ve dünya tarihi kısa ders notları zorunlu kılmaktadır. Aşağıdan istediğiniz ünite ve istediğiniz konunun ders notlarını indirebilirsiniz.

Ders notları konusunda istek ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.  

ÇTDT Dersi Tüm alanlarda zorunlu olmadığı için genel olarak sözel ağırlıklı sınıflarda tercih edilmektedir.  Yukarıda da ifade dildiği gibi kitabın ağır olması öğrencilerimiz açısından ders notlarını zorunlu kılmaktadır.  2013 yılı itibari ile Artık KPSS‘de Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihinden de soru çıkacak olması ÇTDT dersine ait notları zorunlu kılmaktadır. Bazı ziyaretcilerimiz Kitabın taranmış halini araken bazırları da kısa kısa ünite özetlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Yukarıdaki linke tıklayarak Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ders notlarına ulaşabilirsiniz.

 

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Notu İNDİR 

 

 
 

 

REKLAMSTORE

8 YORUMLAR

 1. Çağdaş Türk ve Dünya tarihi dersi için özetleri yayınlayacağınızı bir yıldan fazla bir süredir söylemenize rağmen hala sitede yer almadı.Şu an için tarih öğretmenlerini zorlayan tek ders, kitaptaki konular yoğun olduğu için bu derstir.Sizden diğer derslerde olduğu gibi güzel bir çalışma bekliyoruz….Şimdiden teşekkürler.

   

  • Haklısınız kusurumuzu hoş görün. İşlerimizin yoğunluğu nedeniyle kendimizin özet hazırlama işi zor görünüyor. Ama yine de sizler için tedarik etmeye çalışcağım.

    

    

 2. Hiçbir isim vermeden veya kaynak göstermeden yayınladığınız notlar şahsıma aittir. Benden izinsiz yaptığınız bu paylaşımı sitenizden acilen kaldırınız.

  • İsminiz doğru mu bilmediğim için size isminizle değilde Öğretmen olduğunuz varsayımı ile Hocam diye hitap edeceğim. Hocam eğer notlar gerçekten sizinse kusura bakmayın. Kaldırmak sorun olmaz. Fakat internette her tarafta dolaşan bu notla ilgili sadece bana uyarı yazdı iseniz ben bu işte kasıt ararım. 

    

   İkinci olarak madem  notunuzun size ait olması ve izinsiz yayınlanmasını istemiyorsunuz tescillettiriniz. Şu an inanın sadece benim sitemde değil bir çok web sitesinde bu notlar mevcut. Hemde sadece kopya içeriklerle dolu yüzlerce sitede var bu notlar. Ben ise kendi dökümanlarımla birlikte webden derleme yaparak sitemi oluşturmaya çalışıyorum. Bu arada sizin notlarınıza da denk gelmiş olabilir. Özgün site oluşturma çabam google üst sıralara taşıdıkça her önüne gelen bu benim şu benim demeye başladı. Benimde kendime ait yazılı sorularım yüzlerce site tarafından derlenerek kullanılıyor.  Bu insanların sizi ve ya ortaya bir şeyler koyan insanları takip ettiğini gösterir. Bu da not hazırlamadaki amacınıza ulaştığının kanıtıdır. Herkes Kendi yeteneği doğrultusunda bir ürün ortaya koyar ve insanların faydalanması için web ortamında yayınlar. Ben web sitesi yaparım. Bir başkası yazılı sorusu yapar, sizde örneğin not hazırlarsınız. Bu düzen böyle gidiyor. Hangi sitediki hangi dökümanlar tamamen özgündür. kimin yayınladığı döküman tamamen Kendine aittir. 

    

   Madem zahmet edip hazırlamışsınız notları hatta zahmet edip benim yayınladığımı da bulmuşsunuz. Emeğinize saygı duyarım ve notları kaldırıyorum.  

   Ama unutmayın ki  size ait olduğunu nerden bileceğim. Her içerik için canı sıkılan bu benimdir derse o zaman biz hiç bir şey yayınlamayalım. Madem insanların istifade etmesini istemiyorsunuz sizlerde zahmet etmeyin not hazırlamaya.

    

   Eğer ticari  amacınız vardı ise o zaman sizden hatta özür de diler hakkınıza girmek istemem. Ama genel kullanım için sundu iseniz bırakın takip etmeyi hangi site sizin adınıza yaınlamış hanigi site kaynak göstermiş ve ya göstermemiş diye.  İyilik yap denize at balık bilmezse halık bilir demişler. 

   eğer bende kendime ait dökümanları takip etseydim inanın bu site ile ilgili hiç bir çalışma yapmazdım. 

    

   Yine de kusura bakmayın . Eğer notlar sizinse kaldırıyorum. Sizin değilse de kaldırıyorum. 

    

   Selametle hakkınızı helal edniz. 

    

 3. Notları kaldırdığınız için teşekkür ederim. Bu notları Gelişim Yayınları için hazırlamıştım. Sizinde yönetici konumunda olduğunuz tarihbilinci com sitesinde meb kitabı daha hazırlanmadığı için eğitim adına paylaşmıştım. Şuan kitabın pdf hali meb in sitesinde bile var. Dolayısıyla benim notlarıma ihtiyaç kalmamıştır. Bu arada ismim İSMAİL RASTGELDİ notların şahsıma ait olduğu noterden kayıtlıdır. Tarihbilinci com sitesinde nikim İSRA isterseniz ordan da ulaşabilirsiniz. Zaten orda da verdiğim linklerin ömrü dolduğu için yenileme gereği dahi duymadım. Amaç paylaşımsa biz zaten gereken yerde haddinden fazla paylaşım yapıyoruz. Emeğe saygı…

CEVAP VER

Please enter your comment!
İsminiz