Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Çanakkale Resimleri

Çanakkale  Zaferi Resimleri

Bir Tarih Öğretmeni Olarak Çanakkale Savaşının geçmiş olduğu mekanları gezme imkanı buldum ve gezi ruhumda çok derin izler bıraktı. Bu gezimi fotoğraflarla ölümsüzleştirmeye çalıştım fotoğraf makinamla. Derslerde materyal olarak kullanıp Öğrencileriminde faydalanması ve gidemedikleri bu mekanları resimlerden olsun görsünler istedim. Ama bu yeni mekanlarda çekilmiş yeni ve renkli resimlerin etkisi bir yere kadar oluyordu. Çünkü Öğrenciler o zamanlarda kaydedilmiş fotoğraflar istiyorlar.

Web ortamında biraz gezgiğiniz zaman bir çok çanakkale zaferi resmi görebilirsiniz. Hatta sosyal medyada hesabınız varsa milli günlerde bir çok fotoğrafın paylaşılarak anılmaya çalışıldığını farkediyorsunuzdur.Fakat burada da bir sorun ortaya çıkıyor ve resimlerin çöznürlükleri yetersiz olduğu için yeterince kullanışlı olmuyor. 

Web sitemizde bununla ilgili eksikliği tespit ederek bu konuda bir derleme yapmaya ve bu alandaki boşluğu doldurmaya çalıştım. Çözünürlükleri son derece yüksek fotoğrafları arşivledim ve kullanıcılarımızın hizmetine sunuyorum. Fotoğrafların ne olduğunu tam idrak edebilmek için ise fotoğrafları konuları ile isimlendirdim. Umarım Tüm Tarih dostlarının ve Tarih Öğretmenlerimizin işine yarar. 

Aşağıya bağlantısını ekleyerek indirmeniz için ekliyorum. Dosyaların boyutu çok yüksek olduğu için sitenin veritabanına değilde online disklere ekledim umarım anlayışla karşılarsınız.

 

Çanakkale resimleri ve Çanakkale zaferi resimleri derslerde rahatlıkla tahya yansıtılarak kullanılabilir. Çözünürlükleri yüksek olduğu için herhangi bir bozulma olmayacaktır. 

Böylelikle Öğrencilerimize 1915 te yaşanan olayları bizzat göstermiş olacak ve askerimizin ve halkımızın durumunu daha iyi idrak etmelerine yardımcı olacaksınız. Son olarak promosyon olarak Birde Osmanlı tarihi arması ekliyorum ki oda son derece yüksek çözünürlüktedir.

Leave a Reply