Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Coğrafya Dersi Yazılı Soruları

Coğrafya Dersi Yazılı Soruları

Sevgili Takipçilerim.
Zaman zaman sitemize gelen mesajlardan biride neden coğrafya dersi yazılı soruları yayınlamadığımız idi. Biliyorsunuz sitemiz sadece tarih derslerine ait dökümanlar barındırıyordu. Fakat bu isteklerinize cevap olması amacıyla tanıdığımız öğretmen arkadaşlarımızdan rica ederek ve Web ortamından derleyerek sizler için coğrafya derslerine ait yazılı soruları paylaşımında bulunacağız.

Bu amaçla açtığımız kategorimizde 9. sınıf Coğrafya dersi yazılı soruları, 10. sınıf Coğrafya dersi yazılı soruları, 11. sınıf Coğrafya dersi yazılı soruları, 12 sınıf Coğrafya dersi yazılı sorularıyayınlayacağız. Coğrafya Dersi yazılı Sorularını neden yayınlıyoruz sorusunun çok muhatabı olduğumuz gibi neden sitemizde Coğrafya derslerine ait dökümanlar ve Coğrafya Dersi yazılı soruları barındırmadığımıza dair de eleştriler aldık. Öncelikle branşımız coğrafya olmadığı için yazılı sorularını yayınlıyamıyorduk. Şimdi niye yayınlıyoruz pekala çünkü gönüllü coğrafya öğretmenlermiz tarafından gönderilen yazılı sorularını paylaşacağız.  Çeşit Coğrafya yazılı sorusu vardır. tam 4 Çeşit.

Liselerde Okutulan derslerden biride Coğrafya dersidir. Coğrafya Nedir ? Coğrafya dersinde neler işlenir, Coğrafya dersinin Müfredatı nelerdi gibi soruların cevaplarını büyük Coğrafya sitelerine bırakıyor ve burada sizlere her sınıf seviyesinden Coğrafya yazılı sorularını sunuyoruz. Ayrıca Coğrafya dersinden yüksek not almanızı sağlayacak ve eksiklerinizi giderecek Coğrafya Ders Notlarına ulaşabilirsiniz. Coğrafya dersleri ile alakalı yüksek not almak istiyorsanız konu tekrarına çok önem vermelisiniz. Konu tekrarı  zordur ama arkadaşlar son derece faydalıdır. Bu faydayı YKS Sınavında TYT ve AYT testlerinde göreceksiniz. Lütfen derslere kendiniz için çalışınız. Kendinizi geliştiriniz. SAdece coğrafya dersinde değil tüm derslerde ders çalışma kurallarına riayet ediniz. Başarılar dilerim.

Evet Değerli arkadaşlar sizlere aynı zamanda Coğrafya dersi yazılı soruları ile ilgili videolarda sunacağız. Aslında kısa sürede bir arama ile bulabileceğiniz bu videolar kategorize edilmiş olarak sitemizde yer almaktadır.

9. Sınıf Coğrafya Dersi yazılı soruları

9. sınıfta okumakta olan değerli öğrenci arkadaşlarımız ve Bu sınıf seviyelerinde derslere giren değerli öğretmen arkadaşlarımız Sizler için coğrafya dersi yazılı soruları ekleyeceğimizi söylemiştik. İşte 9. Sınıf Coğrafya Dersi yazılı soruları ve cevapları ile başlıyoruz. 9. Sınıf Coğrafya derslerinde başarılı olmak ve 9. Sınıf Coğrafya Dersi yazılı sorularında çıkacak soruları önceden bilebilmek için bu sayfamızı mutlaka ziyaret etmenizi önermekteyiz. Buraya liste şeklinde ekleyeceğimiz için bu sayfayı sık kullanılanlara eklemenizi tavsiye ederiz.
9. Sınıfta Coğrafyanın dökümanları ile karşılaşan ve dünyayı tanımaya çalışan sevgili öğrenciler. Bu sayfayı ziyaret ettiğinize göre artık yüksek not derdiniz kalmayacak. Çünkü bildiğiniz gibi daha önce Coğrafya ders notlarını paylaşarak sizlere çalışma imkanı sunmuştuk. Şimdi ise eklediğimiz yazılı Soruları ile pratik yapmanızı ve konuları özümsemenizi sağlayacağız. Pekala bu sorular kesin yazılıda çıkar mı? dediğinizi duyar gibiyim. Bu sorular bizzat Coğrafya öğretmenleri tarafından hazırlanmış yazılı sorularıdır. Daha Önce başka sınıflara sorulmuş sorulardır. Bu sebeple birebir aynısı çıkmasa bile benzerleri mutlaka çıkacaktır. Yater ki siz çalışın.


9. Sınıf Coğrafya Dersi 1. Dönem 1. yazılı soruları

9.sınıf coğrafya dersi 1.dönem 1.yazılı soruları ve Cevapları


9. Sınıf Coğrafya Dersi 1. Dönem 2. yazılı soruları

9.sınıf coğrafya dersi 1.dönem 2.yazılı soruları ve Cevapları
9.sınıf coğrafya dersi 1.dönem 2.yazılı soruları ve Cevapları
9. sınıf coğrafya 1. dönem 2. yazılı soruları ve Cevapları


9. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 1. yazılı soruları

9.sınıflar Coğrafya dersi 2. dönem 1. yazılı soruları ve Cevapları
9. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 1. Yazılı Soruları ve Cevapları yeni Müfredat


9. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 2. yazılı soruları

9. sınıf coğrafya 2. dönem 2. yazılı soruları test cevaplı
9. sınıf coğrafya 2. dönem 2. yazılı soruları test cevapları
9.Sınıf Coğrafya Dersi 2.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları Test


10. Sınıf Coğrafya Dersi Yazılı Soruları

10 Sınıf Coğrafya dersi ile muhatap olan değerli ziyaretcilerimiz. Aşağıda sizler için 10. sınıf coğrafya dersi yazılı sorularını ekliyorum. şimdilik eklediklerimizle idare edin zamanla artacaktır. Coğrafya 10. Sınıf ile ilgili yazılı sorularımız Klasik sorular, İndirmesiz sorular olarakt a ekledik. Sevgili Arkadaşlar artık Coğrafya dersine alıştını  değil mi? Coğrafya ders notlarını nerede bulabiliceğinizi de biliyorsunuz. Notlara göz atttınız ve artık son aşamada 10. sınıf Coğrafya dersi yazılı soruları örnekleri arıyorsunuz değil mi? O halde doğru yerdesiniz. Sizler için bizzat Çoğrafya Öğretmenleri tarafından hazırlanan soru örneklerini buraya ekleyeceğiz.


10. Sınıf Coğrafya Dersi 1. Dönem 1. yazılı soruları

10. Sınıf Coğrafya dersi 1. Dönem 1. yazılı Soruları ve Cevapları

10. Sınıf Coğrafya Dersi 1. Dönem 2. yazılı soruları

10. Sınıf Coğrafya Dersi 1. Dönem 2. Yazılı soruları ve Cevapları
10 sınıf coğrafya dersi 1. dönem 2. yazılı soruları ve cevapları 

10. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 1. yazılı soruları

10.Sınıf Coğrafya dersi 2.Dönem 1. yazılı soruları ve Cevapları
10. sınıflar coğrafya dersi 1. dönem 2. yazılı yoklama soruları

10. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 2. yazılı soruları

10.Sınıf Coğrafya Dersi 2.Dönem 2.Yazılı Soruları 

11. Sınıf Coğrafya Dersi Yazılı Soruları

11. Sınıf Coğrafya Dersi  Yazılı soruları Test Sorularını aşağıdan indirebilirsiniz. Öncelikle bir kaç örnek soru ekleyelim ve gerisi sadece yazıcıdan çıkarmaya hazır formda olan word belgesini indirmeye kalıyor. Bundan böyle sitemizde Coğrafya dersi yazılı sorularını bulabileceksiniz. Sevgili Öğrenciler Biliyorum piyasa da kaliteli Coğrafya sorusu bulmakta zorlanıyorsunuz. Bunu bizler saha araştırmaları ile farkettik ve hizmet alanımıza 11. sınıf Coğrafya yazılı sorularını da dahil ettik. Sevgili Öğrenciler Eğer yanlış sınıf seviyesine geldiğinizi düşünüyorsanız birde buralara bakın derim. 9. sınıf, 10 sınıf, 12 sınıf için ilgili linklere tıklayabilirsiniz. Ders notları konusunda sıkıntı çekiyorsanız Coğrafya ders notları makalemize bakabilirsiniz. YGS sınavı yaklaştıkça diğer sınıflar kadar heycan kaplamasa da artık Coğrafya yazılı soruları konusunda uzmanlaştınız ve hemen hemen hangi yazılıda ne sorusu çıkar biliyorsunuz değil mi? İşte sevgili 11. Sınıf Öğrencilerimiz sizler için 11. Sınıf Coğrafya dersi yazılı soruları ekliyoruz. İlgili bağlantıyı aşağıya ekliyoruz lütfen kontrol ediniz.

11-sinif-cografya-dersi-yazili-sorulari-ve-cevaplari

11. Sınıf Coğrafya konuları Nelerdir ? Bunu bilelim ki daha rahat yazılılara çalışalım değil mi arkadaşlar. Ders kitabımızı EBA üzerinden indirip içindekiler kısmına baktığımız zaman göreceğimiz manzara aşağıdaki gibidir.

11. Sınıf Coğrafya Dersi 1. Dönem 1. yazılı soruları

11. Sınıf Coğrafya dersi 1. Dönem 1. Yazılı Soruları ve Cevapları

11. Sınıf Coğrafya Dersi 1. Dönem 2. yazılı soruları

11.sınıf coğrafya dersi 1. dönem 2. yazılı soruları ve cevapları
11. Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2. Yazılı Soruları Cevaplı

11. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 1. yazılı soruları

11.Sınıf Coğrafya dersi 2.Dönem 1. yazılı soruları ve Cevapları
11. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 1. Yazılı Soruları ve Cevapları Yeni Müfredat

11. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 2. yazılı soruları

11. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 2. Yazılı soruları Test
11. Sınıf Coğrafya dersi için 11.sınıf coğrafya dersi 2.dönem 2.yazılı soruları
11.sınıf coğrafya dersi 2.dönem 2.yazılı soruları test 

12. Sınıf Coğrafya Dersi Yazılı Soruları

Sevgili Takipçilerimiz Coğrafya dersine ait 12.sınıf yazılı sorularını sizlere aşağıdaki linklerden bekleme ve üyelik gerektirmeden sunacağız. Coğrafya derslerinde başarı için sitemizi takip edebilirsiniz.  Okul bitmek Üzere ve Şu Coğrafya dersinden kurtulamadık diye düşünüyorsanız hata ediyorsunuz? Çünkü Önümüzde YGS ve LYS sınavları var. Hem yazılıya hazırlanıp hemde YGS ve LYS sınavlarına hazırlanmak zor geliyor değil mi? O halde şimdi arkanıza yaslanın ve 12. Sınıf Coğrafya dersi yazılı sorularını sitemizden indirerek yüksek notlar alın. Çünkü Bizzat Coğrafya Öğretmenleri tarafından hazırlanan Sorularımız son derece kalitelidir. 

12. Sınıf Coğrafya Dersi 1. Dönem 1. yazılı soruları

12.sınıf coğrafya dersi 1. dönem 1. yazılı soruları ve cevapları

12. Sınıf Coğrafya Dersi 1. Dönem 2. yazılı soruları

12.sınıf coğrafya dersi 1. dönem 2. yazılı soruları ve cevapları

12. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 1. yazılı soruları

12.Sınıf Coğrafya dersi 2.Dönem 1. yazılı soruları ve Cevapları

12. Sınıf Coğrafya Dersi 2. Dönem 2. yazılı soruları

12. Sınıf Coğrafya dersi 2.Dönem 2. yazılı soruları ve Cevapları

Leave a Reply