Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Özgün Karne Görüşleri

Özgün Karne Görüşleri

Şu anda gösterdiğin performanstan daha fazlasını gösterebileceğine olan inancımla gayretlerinin artmasını temenni ediyorum…Daha fazla kitap okumaya gayret göstermelisin.

Karne Görüşleri Nedir:
Karne görüşleri Öğretmenler tarafından sınıf Öğretmeni olup Rehber öğretmenliklerini yaptıkları Öğrencileri için biri yarı yıl biri de sene sonu karnesinde olmak üzere yazdıkları özlü  sözler ve kişisel görüşleridir. Karne Görüşleri bundan 10 yıl öncesine kadar karnelere bizzat yazılırken şimdi  E-okul üzerinden yazılmakta ve karneye hazır olarak basılmaktadır. 

Buda demektir ki Öğretmen arkadaşlarımız yılda iki defa her öğrencisine tek tek ve Rehberlik yaptığıÖğretmen Karne görüşlerisınıfın sayısınca karne görüşü yazacak. Bunun için Öğrencilerini iyi tanımalı ve yıl içinde iyi gözlemlemelidir. Atalarımız demişler ki Söz Ola kese savaşı Söz ola kestire başı. Bu sebeple Öyle karne görüşleri yazmalısınız ve dengeyi öyle tutturmalısınız ki Öğrencilerimizden dersleri zayıf olanlar öyle hissetmeli  ki ikinci dönem tabiri caizse gaza gelmeli ve daha iyi çalışmalı. Dersleri çok iyi olanlar ise rehavete kapılıp ta notlarını düşürmemelidir. 

Öğretmen Karne Görüşleri İNDİR

Bir çok öğrenciye yazılacak karne görüşü bazen kelimelerle ifade edilemez. Burada işte Özlü sözler, güzel atasözleri ve deyimler devreye girer. Bunları da derlemek ve sizlerin hizmetine sunmak bizlere düşer. Aşağıda eklediğimiz doayayı indirerek seçme olarak derlenmiş karne görüşlerinden faydalanabilirsiniz.

Öğretmenin karne görüşü hiçbir zaman tek taraflı değildir. Öğrenci velisi de akşam evde Notlar kadar öğretmenin Evladı hakkındaki görüşlerini merak edebilir. Bu sebeple Öğretmen arkadaşlarımız karne öğretmen görüşlerini yazarken eğitim seviyesini göstermeli ve özlü sözlerle görüşlerini desteklemlidir. Gerçi yeni yayınlanan ORta Öğretim yönetmeliğine göre karne basılı kağıt olarak isteyen verilecek. Bu da şu demektir ki karne görüşlerini her öğrencimize ulaştıramayabiliriz. 

Dönem sonlarında düzenlenen sınıf içi karne törenleri bunun için bir fırsattır ve bu fırsat iyi değerlendirilerek gerekli mesaj tüm öğrencilere toptan iletilebilir.

ÇOK İYİ ÖĞRENCİLER İÇİN KARNE GÖRÜŞLERİ

.Derslerine gösterdiğin ilgi ve üstün başarından dolayı teşekkür ederim. Bu ilgi ve başarının devamını dilerim.Ayrıca öğrencime verdiği destekten dolayı velime de teşekkür ederim….

 

İYİ  ÖĞRENCİLER  İÇİN KARNE GÖRÜŞLERİ
Tebrik eder, bu başarılarının bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim.Ayrıca öğrencime verdiği destekten dolayı velime de teşekkür ederim….
Çalışmalarına ara vermeden devam etmeli. Disiplinli ve düzenli çalışmayı aksatmamalısın. düzenli ve disiplinli çalışmanın seni başarıya götürdüğünü gördün. ikinci dönem de daha fazla  çalışacağına inanıyorum. Sana güveniyorum. Daha fazla kitap okumaya gayret göstermelisin.

KÖTÜ ÖĞRENCİLER İÇİN KARNE GÖRÜŞLERİ
Verilen ödevleri aksatmadan yapar,kitap okuma alışkanlığını geliştirirsen, derslerine gereken özeni gösterir ve sınıfta öğretmenini daha iyi dinlersen  başarının  daha da arttığını   göreceksin.Sağlıcakla ve senlikler dileklerimizle….

lise karne görüşleri

2. dönem karne görüşleri 8. Sınıf gibi olmasa bile her ortamda sizler için hazırladığımız bu sayfada 2013 karne görüşlerini, ve  anasınıfı karne görüşlerini  anlamlı karne görüşleri, ara karne görüşlerini bu sayfada bulabilecek ve öğrenciler hakkında fikirlerinizi beyan edeceksiniz.

Ara karne veli görüşleri de olur mu demeyin çünkü öğrencilerin kendilerini bir toplamaları ve bu sayede kendilerine çeki düzen verip zayıf derslerini düzeltmesi açısından belirtilmesi elzem olan bu  değişik karne görüşlerini onlara belirtmelisiniz. Bunu isterseniz dini karne görüşleri sayesinde damardan girerek verebilir ve ona sorumluluklarını hatırlatırken isterseniz  duygusal karne görüşleri ile onun duygularına hitap edip kendi ile başbaşa kaldığı zamanlarda kendini değerlendirmesini sağlayabilirsiniz.

öğretmen karne görüşleri

Edebi karne görüşleri ile ona geçmişte yaşamış edebiyat büyüklerimizin ve söz üstadlarımızın tarihe not düşersenize söyledikleri sözlerle duygu dünyasına hitap edebilirsiniz.

Eğlenceli karne görüşleri, esprili karne görüşleri sayesinde Ünlü mizah ustalarımızın yaptığı gibi vermek istediğiniz mesajı mizahın gücünden yararlanarak tam hedefi on ikiden vurabilirsiniz.

yazdıklarınız  etkileyici karne görüşleri gibi olmasa bile  farklı karne görüşleri kategorisine girmeli yazdıklarınız hazir karne görüşleri baz alarak kullanabilirsiniz.

Hep dediğimiz gibi  karne bilgileri görüşleri ya da karne ek görüşleri çok önem arzetmektedir. 

8.sınıf karne görüşleri

Karne görüş bildirme her Öğretmen arkadaşın yapması gereke bir şeymidir derseniz? Elbetteki  karne görüş bilgileri son derece önemlidir. Daha önce yazdığımız gibi isterseniz bu makalelere bakabilirsiniz.

Karne görüş cümleleri kısa olmamalıdır. Kısa cümleler yazmak meramınızı yeterince anlatamamanıza neden olur.

Karne görüş eğitimhane yazarak sürekli aynı siteden görüş almayın çünkü bu sizin ufkunuzu daraltır. Farklı bakış açıları yakalamnızı engeller. SAdece Tarih derslerine kaynak sitesinden de almayın. Karne verildiği günün öncesinde başlasın hazırlıklarınız. karne görüş notları tutun. Öğrencilerinizin listesi önünüzde olsun ve önceden bilin hangi öğrenci hakkında ne yazacağınızı.

Karne görüş örnekleri 2. dönem ve ya 1. dönem farklı farklı olmalıdır değil mi?

 

Karne Görüş Örnekleri


Çok çalışmalısın. En azından okuma yazmayı öğrenme konusunda azimli olmalı imkânları değerlendirmelisin.
Gerçek kapasitenin çok altında kaldın. Verimsiz ve düzensiz çalıştığın bir dönem oldu ikinci dönem. Umuyorum 4. sınıfta aynı hataları tekrar etmez ve kendi geleceğin için gayretli olursun.

Karne Görüşü 1
Çalışmadığın için başarısızsın. İyi bil ki biraz gayret etsen çok şeyi değiştirebilirsin. Olumsuz şeyler söyleyip de seni üzmek istemem ama eğer çalışma biçimini değiştirmezsen (Aslında çalışmadığın için bir çalışma biçiminden de söz edilemez) başarılı olman çok zor. Başkası için değil, kendin için çalışmalısın. 4. Sınıfa yeni bir azim ve heyecanla başlamanı bekliyorum.
Özellikle ikinci dönem bambaşka bir Ozan buldum karşımda. Daha iyisini yapabileceğini söylemiştim ilk karnen de ve sen beni yanıltmadın. Başarılarının devamını diliyor ve 4. sınıfta senden çok daha iyisini beklediğimi bilmeni istiyorum. Hak ettiğin tatili doyasıya yaşarken kitap okumayı da ihmal etme.

 

Karne Görüşü 2
Gördüğüm kadarıyla sınıfa ve arkadaşlarına alıştın ve bu senin başarını olumlu yönde etkiledi. Özellikle Türkçe dersinde başarılısın. Matematikte biraz daha gayret bekliyorum. Sonuçta tatili hak ettin. Hak ettiğin tatili doyasıya yaşarken kitap okumayı da ihmal etme. 4. Sınıfta sınıfımızda olmayacak oluşun hem beni hem de arkadaşlarını üzecek. Sana hayatında başarılar diliyorum.

 

5. sınıf karne görüşleri

Karne Görüşü 3
Sınıfta anlatılanları pekiştirmeni sağlayacak etkinlikleri yapmıyor ve verimsiz çalışıyorsun. Derslere hazırlıksız geldiğini ilk karnende de belirtmiştim. Bu durumda herhangi bir değişiklik olmadı.  İlk döneme göre daha fazla sayfa da kitap okuduğunu gördüm. Ancak özellikle ders içinde arkadaşlarında gereksiz iletişimin konuları dinlemeni ve kavramanı engelliyor. Bundan vazgeçmeli en azında sınıfta tüm dikkatini derslerine vermelisin. Tatilde eksiklerini gidermeye yönelik çalışmalar yapabilirsin. Bol kitap okumayı ihmal etme.

Karne Görüşü 4
Başarılı bir öğrenci olduğunu ilk karnende söylemiştim. Her derste söz alan, doğru şeyler söyleyen bir öğrencisin. Özellikle matematik dersinde başarılı olduğunu da belirtmiştim ilk karnende. Senden 4. Sınıfta beklediğim ve istediğim başarı olarak ilerlerken yazı güzelliğini ihmal etmemen. Sen de biliyorsun ki bazen yazdığın yazıyı yanındaki arkadaşın okuyamıyor. Tatili hak ettin. Hak ettiğin tatili doyasıya yaşarken kitap okumayı da ihmal etme.

 

Karne Görüşü 5
Bir öğrencinin başarılı olmasında derse hazırlıklı gelmesi, dersleri çok dikkatli dinlemesi ve anlamadığı konularda sorular sorması, eve dönüşte de mutlaka öğrendiklerini tekrar etmesi gerekmektedir. Verimli çalışmak bu şekilde olanıdır. Bu anlamda kedi çalışmalarının nasıl olduğunu değerlendirebilir ve çalışma biçimindeki eksikleri giderebilirsin. Tatilde bol kitap okumayı ihmal etme.

 

Karne Görüşü 6
İlk dönemde olduğu gibi ikinci dönemin de senin için başarılı geçtiğini söyleyebilirim. Özellikle Türkçe dersinde başarılısın. Resim dersinde yeteneğinin olduğunu tüm sınıf biliyor. Ancak matematik dersinde özellikle problem çözümlerinde eksiklerin var. Tatilde kitap okumanın yanında problem çözebilir bu eksiğini telafi edebilirsin. Sonuçta tatili hak ettin.  Hak ettiğin tatili doyasıya yaşarken uyarıldığın konuları da ihmal etme.

 

Karne Görüşü 6
Tartışmasız 1. ve 2. sınıfta sınıfımızın açık ara önde, en iyi öğrencisi idin. Ancak 3. sınıfta senin de gördüğün gibi ciddi rakiplerin var. Ve bazıları özellikle matematikte seni ciddi anlamda zorluyor. Ben bunda, bu arkadaşlarının çok çalışmalarının yanında, senin de çalışma biçiminde ilk iki sınıfa göre olumsuz anlamda değişen bir şeylerin etkisinin olduğunu düşünüyorum. Bunu bir düşün. Sonuçta tatili hak ettin. Hak ettiğin tatili doyasıya yaşarken bol kitap okumayı ihmal etme.
Karne Görüşü 7

Çalışmadığın için başarısızsın. İyi bil ki biraz gayret etsen çok şeyi değiştirebilirsin. Olumsuz şeyler söyleyip de seni üzmek istemem ama eğer çalışma biçimini değiştirmezsen (Aslında çalışmadığın için bir çalışma biçiminden de söz edilemez) başarılı olman çok zor. Başkası için değil, kendin için çalışmalısın. 4. Sınıfa yeni bir azim ve heyecanla başlamanı bekliyorum.

 

sene sonu karne görüşleri

Karne Görüşü 8
İlk günden son güne kadar hep aynı heyecan ve azimle çalıştın. Bu çalışmanın karşılığını mutlaka alacaksın. Yeter ki sabır ve azimle son ana kadar çalışmaya devam et. Tatili fazlasıyla hak ettin. Hak ettiğin tatili doyasıya yaşarken kitap okumayı sakın ihmal etme.

 

Karne Görüşü 9
Sınıfta anlatılanları pekiştirmeni sağlayacak etkinlikleri yeterli düzeyde yapmıyor ve verimsiz çalışıyorsun. Derslere hazırlıksız geldiğini ilk karnende de belirtmiştim. Bu durumda istenilen düzeyde değişiklik olmadı. İlk döneme göre daha fazla sayfa da kitap okuduğunu gördüm. Ancak özellikle ders içinde arkadaşlarında gereksiz iletişimin konuları dinlemeni ve kavramanı engelliyor. Bundan vazgeçmeli ve en azından sınıfta tüm dikkatini derslerine vermelisin. Tatilde bol kitap okumayı ihmal etme.

 

Karne Görüşü 10
Düzenli çalışan bir öğrenci olduğunu ilk karnende de belirtmiştim. Ancak bu düzenli çalışma başarıya bir türlü dönüşemedi. Belki düzenli çalışman verim açısından yeterli düzeyde olmuyordur. Herhangi bir konuya çalışırken öğrenme amacıyla çalışmalısın. Yani sadece ödev yapma sorumluluğundan kurtulma amacı yeterli olmaz. Tatilde bol bol kitap okumayı ihmal etme.

 

karne görüşleri özlü sözler

Yeterince çalışmıyorsun. Derslere evde hazırlanmıyor, okulda öğrendiklerini evde gözden geçirmiyor ve  ve az kitap okuyorsun.Başarılı olmak istiyorsan bunların tam tersini yapmalı ve dersi çok iyi dinlemelisin.
Çok çalışmalı ve bol kitap okumalısın. Derslere hazırlıklı gelmeli ve dersi çok dikkatli dinlemelisin. Okuduklarını okuyup geçmemeli, anlamaya çalışmalısın. Ancak bu şekilde istenilen düzeye ulaşabilirsin.
Başarını devamını diliyorum. Çok verimli ve başarılı bir dönem geçirdin. Her anlamda örnek bir öğrenci oldun ve dinlenmeyi hak ettin.
Çok verimli ve başarılı bir dönem geçirdin. Her anlamda örnek bir öğrenci oldun ve dinlenmeyi hak ettin. Başarının artarak devam etmesini diliyorum.
Kapasitenin çok çok altında bir performans gösterdin. Çok daha iyisini yapabilirdin. Kitap okumaya çok önem vermeli, derslere hazırlıklı gelmeli ve dersleri çok dikkatli takip etmelisin.
Düzenli çalışan bir öğrencisin. Başarılı olmak için daha çok okumalı, öğretmeni iyi dinlemeli dersi derste öğrendikten sonra mutlaka evde pekiştirmelisn.
İlk iki sınıfa oranla çok iyi bir dönem geçirdin. Ancak özellikle öğretmeninin ede yapmanı istediği şeyleri ihmal ettin, önemsemdin ve yapmadın. Az kitap okudun. Sonuçta hala olman gereken yerde değilsin. İkinci dönem eksiklerini giderirsen çok daha iyi yerlere gelebilirsin.

 

özgün karne görüşleri

  • Başarının devamın diliyorum. İkinci döneme hazırlık için tatilde bol bol okumanı ve dinlenmeni tavsiye ediyorum.
  • Başarını devamını diliyorum. Çok verimli ve başarılı bir dönem geçirdin. Her anlamda örnek bir öğrenci oldun ve dinlenmeyi hak ettin. Tatilde bira matematik çalışabilirsin.
  • Dersleri daha dikkatli dinlemeli ev etkinliklerini öğrenmek için yapmalısın. Tatilde bol bol okumaya devam etmeli özellikle matematikten problemler çözmelisin.

 

MANİLİ KARNE GÖRÜŞLERİ

Bu vakte kadar pek çok karne görüş örneği verdik. Ama Manili karne görüşü örneği vermemiştik. Aşağıdaki dörtlüklere bakarak öğrencilerinize isim isim kısa ve öz karne görüşü yazabilirsiniz. Manili karne görüşleri özellikle ilkokul öğrencileri için daha anlaşılır ve eğlenceli olacaktır. Manili karne görüşlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Manili karne görüşleri haricinde diğer içeriklerimizde bakabilirsiniz.

 

Ali Rıza’dır onun ismi
Kahramanmaraşlıdır kendisi
Seçim meydanlarının hatibi
Şiirlerin efendisi.
Zülal’dir onun ismi
Sanki nazlı bir peri
Derslerine çok düşkün
Kalmaz hiç geri

 

Döndü’dür onun ismi
Güler yüzlüdür kendisi
Artık çok çalışacak
Öğretmenine söz verdi.

 

Onun adı Furkan
Düşüncelidir her zaman
Çok çalış derslerine aman
Sonra olma pişman.

 

Mehmet Emin’dir ismi
Sessiz ve hisli birisi
Artık çok çalışacak
Öğretmenine söz verdi.

 

Ahmet onun adıdır
Öğretmeninin adaşıdır
Eğer planlı ve düzenli çalışırsa
Derslerinde çok başarılıdır.

 

Ayşe Ceren’dir onun ismi
Cimcimedir kendisi
Çenesi düşük bir peri
Olacak seneye birinci

 

Abdullah Hilmi’dir onun adı
Hem mahcup hem de saygılı
Sınıfın matematik alimi
Çok sever öğretmenini.

 

Abdullah’tır onun ismi
Hem esprili hem de zeki
Çalışmaktır tek derdi
Dersleri hep pekiyi

 

Ayşe Nur’dur onun adı
Hem mahcup hem de saygılı
Kardeşinin güzel ablası
İnşallah olacak çok başarılı.

 

Barış’tır onun ismi
Okulu çok sevdi
Artık daha çok çalışacak
Öğretmenine söz verdi.

 

Onun adı Batuhan
Güler her zaman
Çok çalış derslerine aman
Sonra olma pişman.

 

Buket’tir onun adı
Biraz sessiz ve saygılı
Daha planlı çalışırsa
Olur derslerinde başarılı

 

Burak’tır onun ismi
Yerinde duramaz çok hareketli
Başarılı olacak Mimar Sinan gibi
Olursa çok gayretli.

 

Cemil’dir onun ismi
Uzun boylu ve zeki
Kardeşinin tatlı abisi
İnşallah olacak birinci.

 

Deniz’dir onun ismi
Sessiz ve içli biri
İnşallah başarılı olacak
Olursa çok gayretli.

 

Dilara’dır onun ismi
Bal gibi tatlı dilli
Biraz daha gayretle
Olacak sınıfta birinci.

 

Onun adı Eda’dır
Beslenme çantası hep kolundadır
Gayret edip çalışırsa
Bütün işler yolundadır.

 

Elif ‘dir onun adı
Akın’dır soyadı
Elif gibi ince ve nazlı
Matematiğe çalışır kafası.

 

Elif Çıtak’tır onun ismi
Biraz mahcup biraz içli
Unutursa ödev kontrolünü öğretmeni
Hemen hatırlatır kendileri

 

Emirhandır onun adı
Taşkın sular gibi aktı
Çok koştu çok çalıştı
Okulu oyun sanmadı.

 

Emirhan Uçak’tır onun adı
Hepimizin Nasreddin Hocası
Çok temizdir yüreği
Sınıfımızın neşe kaynağı

 

Emrullah’tır onun ismi
Karpuzu çok sever kendisi
Olursa çok gayretli
Aşar önündeki engelleri.

Mustafa Şahin’dir ismi
Utangaçtır kendileri
Renklidir gözleri
Çalışırsa olur, bu ülkenin lideri

 

Eren Şahin’dir onun adı
Sınıfımızın Mevlana’sı
Çok hassastır yüreği
İleride olacak matematik hocası.

 

Evin Akıcı’dır ismi
Çok sessizdir kendisi
Artık çok çalışacak
Öğretmenine söz verdi.

 

Fidan’dır onun ismi
Temiz ve düzenli
Çalışırsa gayretli
Olur derslerinde birinci.

 

Onun adı Furkan
Hareketlidir her zaman
Çok çalış derslerine aman
Sonra olma pişman.

 

Furkan Yılmaz’dır ismi
Çok temizdir defteri
Artık daha çok çalışacak
Öğretmenine söz verdi.

 

Hilal’dir onun ismi
Çok güzeldir resmi
Hem güler yüzlüdür
Hem sevimli mi sevimli.

 

İbrahim’dir onun ismi
Çavuştur kendileri
Artık çok çalışacak
Öğretmenine söz verdi.

 

İlknur’dur onun ismi
Kuş gibi pır pır eder yüreği
Olacak daha çok gayretli
Öğretmenine söz verdi.

 

İnayettir onun adı
Sanki küçük bir cadı
Matematiği çok sever
Vardır her soruya cevabı.

 

 

İrem’dir onun ismi
Sınıfımızın bilgesi
Uzun boylu, tatlı dilli
Hepimizin ablası.

 

Mehmet Şefik’tir onu ismi
Bazen sessiz, bazen hareketli
Olursa daha gayretli
Derslerinde olur birinci.

 

Burak Keleş’tir onun ismi
Elleri ve ayakları çok hareketli
Olursa planlı ve gayretli
Sınıfta olur birinci.

 

Sınıfımızın Melih’i
Yazıları inci gibi
Bazen güler bazen küser
Çok sever öğretmenini.

 

Ozan’dır onun adı
Aşıklar gibi söyler türküleri
Olursa biraz daha gayretli
Derslerinde olur birinci.

 

Serap Sedef’tir onun ismi
İyi yürekli, tatlı dilli
Daha çok çalışacak
Öğretmenine söz verdi

 

Seren’dir onun ismi
Çok sever resmi
Biraz sessiz ve içli biri
Başarılı olacak, olursa gayretli

 

Umut’tur onun adı
Sınıfın neşe kaynağı
Çalışırsa planlı ve gayretli
Olur derslerinde başarılı.

 

Utku’dur onun adı
Biraz panik ve heyecanlı
Çalışırsa gayretli ve planlı
Olur derslerinde başarılı.

Esma’dır onun ismi
Uzun boylu ve hisli biri
Başarılı olur, çalışırsa gayretli
Çok sever öğretmenini.

 

Mahmut Esat’tır  onun ismi
Hem zeki hem de hareketli
Olursa biraz  daha gayretli
İnşallah  sınıfında birinci.

 

Muhammed’dir onun adı
Derslerdir en yakın arkadaşı
Soruları çözmede
Çekiyor başı.

 

Tarık’tır onun adı
Osmanlının ilk sultanı
Çalışırsa gayretli ve planlı
Olur derslerinde başarılı.

 

Ufuk’tur onun adı
Efendi ve çok saygılı
Çalışırsa böyle planlı
Olur derslerinde hep başarılı.

 

Zeynep’tir onun adı
Çakmak çakmaktır gözleri
İstanbul’u dinler gözleri kapalı
Çok sever hikaye yazmasını.

 

Şevval’dir onun ismi
Aslında çok zeki
Olursa biraz gayretli
Sınıfta olur birinci.

Bilge’dir onun adı
Uzundur boyu
Çalışmaktır andı
Güzeldir bu huyu.

 

Hasan’dır onun ismi
Yiğit oğlu yiğittir kendisi
Sınıfımıza yeni geldi
Okulunu çok sevdi

 

Leave a Reply