Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Okul Meclisi Dökümanları

Okul Meclisi Dökümanları
Her yıl Orta Öğretim kurumlarında ve ilke Öğretimlerde yapılan demokrasi eğitim ve Okul meclisi seçimleri ile ilgili sitemizde döküman olmadığını farkettim. Bu görev genelde Okullarda biz Tarih Öğretmenlerine verilir. Tarih Öğretmeni arkadaşarlarımızla her türlü evrak paylaşımnı kendine görev edinen tarih derslerine kaynak sitesi olarak Okul Meclisi Dökümanlarını da sizlere derli toplu ve bir arada beklemeden ve üye olmadan indirme imkanı sunmak istiyoruz. 

Aşağıdaki linkten Okul meclisi Seçimleri ile ilgili tüm dökümanları indirebilirsiniz.

okul meclisi seçimleri

okul meclisi seçimleri

Peki  Demokrasi Eğitimi ve Okul meclisi Seçimleri nasıl yapılır? Mevzuatı nedir? Seçim  kurulu nasıl oluşturulur? sandık kurulu kimlerden oluşur? Kimler aday olabilir? Seçimler nezaman yapılır? Seçimlerin prosedürü nedir? gibi sorular Okul idaresi tarafından ilkkez görevlendirilen öğretmenler için biraz sorun teşkil edebilir. Ama yıllardır bu işi yapan arkadaşlar artık tecrübe kazanmıştır ve ne yapacaklarını bilirler. 

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Eğer Okulunuzda Tek kişi olarak görevlendirildi iseniz asla tek başınıza yapmayı planlamayın daha önceki senelerde bu işi yapanlardan fikir alın. Bir diğer mesele de her ne kadar Görevlendirme siz de olsa da Diğer Öğretmen arkadaşlarında yapacağı işler vardır. Örneğin sınıf temsilcilerini her sınıfın rehber öğretmeni seçer. Siz adece Bu işleri koordine edersiniz. Eğer Tek başınıza yapmaya kalkarsanız ve ilk defa yapıyorsanız demokrasi eğitim ve Okul meclisi seçimlerini, zorlanabilirsiniz.

Dosyanı içinde bulunan Evraklar Okul meclisi seçimi Oy Pusulası Örneği, Okul Meclisi Seçimi yönetmeliği, Okul Meclisi Seçimi başkan adayları listesi, Okul Meclisi Seçimi sınıf temsilcileri evrakları, ve daha işinize yarayacak bir çok Demokrasi eğitimi ve Okul Meclisi Seçimi dökümanları bulunmaktadır.

Okul Meclisi Dökümanlarını İNDİR

Sınıf Temsilciliği Dökümanları hakkında

Sınıf Temsilciliği ile ilgili dökümanlarımızı da eklediğimiz bu yazıda Sınıf temsilciliğinden de biraz bahsetmek gerekir. Her sınıftan seçilen temsilciler okul meclisini oluşturur ve bunlarda kendi aralarında okul Meclis başkanını seçerler. Her Eğitim öğretim yılında çok heycanlara sahne olan bu yarış bazı öğrenciler için son derece önem arzederken bazı öğrenciler ise hiç ilgilenmezler bile. Sınıf temsilcisi seçimi evraklarıda yazımızın içindedir. 

 

Leave a Reply