Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Proje ve Performans Değerlendirme Ölçekleri

Proje ve Performans Değerlendirme Ölçekleri

Yeni Orta Öğretim yönetmeliği yayınlandı ve biz liselerde çalışan öğretmenler için Bir çok yenilik geldi. Bunlardan En önemlisi Sözlü notunun kalkması ve yerine Performans görevinin gelmesi oldu. Ayrıca bir diğer notta öğrencinin ders içi ve ders dışı davranışlarının değerlendirilerek bir not verilmesi meselesi var. Peki Öğretmenlermiz bunları nasıl yapacak ve notları neye göre verecek. Ayrıca Tüm dersine girdiği sınıftaki öğrencileri nasıl takip edecek. Bu noktada performans değerlendirme ve ders içi değerlendirme formları devreye giriyor ve Öğretmen arkadaşlarımızı büyük bir yükten kurtarıyor. 

Webden alıntıladığımız bu formu incelediğinizde göreceksiniz ki bu form ile öğrencilerini rahatlıkla takip edebilecek ve notlarınızı buna göre vereceksiniz. İsterseniz Çıktısını alarak tek tek Sınıflar bazında kullanabilir yada bilgisayarınızdan tek tek sınıf sınıf kaydederek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Performans Ödevi takip formu ile evrak yükünden kurtulacak ve derslerinize daha fazla zaman ayıracaksınız. Ders içi performans takip formu ile öğrencilerinizi daha objektif değerlendirecek ve notlarınız daha objektif vereceksiniz. 

Aşağıda bulunan linklerden Performans ve ders içi performans takip çizelgelerini beklemeden ve üye olmadan inidrebilirsiniz.

Performans Görevi Anahtarı İNDİR

Derse katılım Ölçeği İNDİR

Ömriye Karataş tarafından gönderilen Proje ve Performans değerlendirme Ölçeği İNDİR

4 Comments

Leave a Reply