Tıklayın YKS Netlerinizi artıralım... Hafıza Teknikleriyle YKS'ye Hazırlanmak İster Misiniz?

Sosyoloji Dersi Yazılı Soruları ve Cevapları

---

Sosyoloji Dersi Yazılı Soruları ve Cevapları
Sosyoloji Toplumu ilgilendiren bir bilim dalı olduğu için Liselerde okutulması son derece önemli. Zira Sosyoloji dersi ile muhatap olan Öğrenciler Toplum Bilimini öğreniyor ve böylelikle toplumla ilgili bilgilen elde ediyor. İleri yaşantısından isterse bunları kullanabilir hiç olmazsa Öğrendikleri sayesinde kişilik gelişiminde değişiklikler olabilir.

---

Sosyoloji Dersi Seçmeli bir ders olsa da genellikle liselerde eksik edilmeyen bir ders oluyor. Bu sebeple Bizlerde Öğrencilerimize yardımcı olması amacıyla yazılı Sorularını eklemeye karar verdik. Zira Eğitim Öğretim dönemi boyunca 4 adet yazılı Oluyor bu dersten ve en azından birer örnek bulundurmak yararlı olur diye düşünüyoruz. Sosyoloji Dersi 1. Dönem 1 yazılı ve Sosyoloji Dersi 1. dönem 2. yazılı Sorularını ekleyecek ve bunların cevaplarını da eksik etmeyeceğiz.

2. Dönem için ise Sosyoloji Dersi 2. Dönem 1 yazılı ve Sosyoloji Dersi 2. dönem 2. yazılı Sorularını ekleyeceğiz. Eğer Sizlerde katkıda bulunmak isterseniz Bizlere elinizdeki Sosyoloji Yazılı Sorularını gönderebilirsiniz.


Sosyoloji Dersi 1. Dönem 1 yazılı Soruları
Sosyoloji Dersi 1. dönem 2. yazılı Soruları

---

Sosyoloji Dersi 2. dönem 1. yazılı Soruları
Sosyoloji Dersi 2. dönem 2. yazılı Soruları

---

---

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir