Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Tarih Ders Kitapları PDF

Tarih Ders Kitapları PDF 2018-2019
Evet Sitemiz takipçileri bu bölümde sizlere Tarih dersin okutulacak ders kitaplarının kısa bir tanıtımını yapacağız. Aynı zamanda Tarih Ders Kitapları PDF’lerine ulaşmanız için indirme linkleri vereceğiz.

Biliyorsunuz son yıllarda Tarih derslerinde müfredat değişiklikleri oldu. Bu sebeple sizler için daha Önce hazırladığımız Tarih dersleri Müfredatları safyasını incelemeye davet ediyoruz. Biliyorsunuz her yıl Milli eğitime bağlı okullarda okutulacak ders kitapları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirleniyor ve EBA Sitesinde yayınlanıyor. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında okutulacak ders kitapları da yayınlandı.

Bizlerde Tarih Derslerine Ait Kitapları seçerek sizler için arşiv olması açısından burada yayınlıyoruz.Şimdi Bunları tek tek inceleyecek olursak;


9 Sınıf Tarih Kitabı: 9. Sınıf Tarih Ders Kitabımız Bu sene de MEB Yayınlarından gelmiş

gözüküyor. Liseye geçişte bu dersle ilk kez tanışanlar için güzel hazırlanmış bir kitap. Burda kitapların tanıtımını yaptığımız için ayrıntılı değerlendirmeleri Tarih Öğretmeni Arkadaşlara bırakıyoruz. 9. Sınıf Tarih Dersleri ile alakalı Ders Notlarına ve yazılı Sorularına ve Kitap Cevaplarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

NOT: Kitabı İndirmek için Resme Tıklayınız


 

10. Sınıf Tarih Kitabı: 2018- 2019 Eğitim ve Öğretim yılı için 10. Sınıf tarih ders kitapları iki adet eklenmiş. İlk olarak MEB yayınları tarafından ve ikinci olarak İlke yayıncılık tarafından kitaplar hazırlandığı gözümüze çarpıyor. Kitaplar yaklaşık 200 sayfa ve Ünite isimleri itibari ile birbirine benziyor. Fakat alt konularda ufak farklılıklar göze çarpıyor. Bu dersimize ait Dökümanları da sitemizde bulabilirsiniz. Örneğin 10. Sınıf Tarih Planları ve 10. Sınıf Tarih Ders Notları ve 10. Sınıf Tarih Kitap Cevaplarına ulaşabilirsiniz.

NOT: Kitabı İndirmek için Resme Tıklayınız


11. Sınıf Tarih Kitabı: 11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Biliyorsunuz 10 sınıftan ayrılarak oluşturulmuş bir dersin kitabı. Bu yıl MEB Yayınları tarafından hazırlanmış ve yaklaşık 200 sayfadan oluşuyor. Bu dersimiz yeni bir ders olduğu için Ders ait materyaller ve döküm anlar ders yılı içerisinde oluşacaktır. Bu sebeple Web sitemizde şimdilik yeterince döküman bulamayabilirsiniz. Ama yine de 11. Sınıf Tarih dersi yazılı Soruları ve 11. Sınıf  Tarih ders Notlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

NOT: Kitabı İndirmek için Resme Tıklayınız


 

 

İnkılap Tarihi Dersi: İnkılap Tarihi Ders Kitabı da bu yıl … Yayınlarından Çıkmış Bulunuyor.


Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi:

 

Leave a Reply