10. Sınıf Tarih Dersi Kitabı Soru ve Cevapları

19
223271

10. Sınıf Tarih Dersi Kitabı Soru ve Cevapları
Bu Bölümde Tarih 2 ders kitabı İçinde bulunan Soruların ve ünite değerlendirme Sorularının cevapları bulunmaktadır. Ders içinde Kolaylık sağlaması amacıyla hem Öğrencilerimiz Hemde öğretmenlerimiz için ekliyorum. Düşüncelerinizi bildirmeyi ihmal etmeyiniz. 

Tarih 2 dersi Kitabı Cevaplarını vereceğimiz bu sayfamızda cevapları öncelikle şunları söylememiz Tarih 2 Dersi 10. Sınıflarda okutulan bir derstir ve Genel olarak tüm 10 sınıflarda 2 saat olarak okutulmaktadır. İsteyen öğrenciler 2 saat daha seçmeli olarak Tarih derslerini alabilirler. Tarih 2 Dersinin konusu Osmanlı tarihi ve aynı dönemde Avrupa tarihidir.

Tarih 2 dersi ya da 10. Sınıflar tarih dersi kitap cevaplarını Ünite Ünite sayfa sayfa olarak vereceğiz. Yazma çalışmaları bitti ve Eksiklikler olsa da cevaplama işini de tamama erdirdik.

Tarih 2 ders Kitabı meb yayınlarından çıkmış ve 230 sayfadan oluşmaktadır. yahyagungor.net. Tarih 10 Ders kitabı 5 Üniteden oluşmaktadır. 

Ünite olarak hangi konuları kapsadığına dair bir analiz yapacak olursak

1. Ünite Osmanlı Devletinin kuruluşu

2. Ünite Dünya Gücü Osmanlı Devleti

3. Ünite Arayış Yılları

4. Ünite 18. yy Değişim ve Diplomasi

5. Ünite En uzun Yüzyıl  şeklinde devam etmektedir.

Tarih 2 ders kitabı cevaplarını yaparken bizleri en çok zorlayan şüphesiz ki çok sayıda soru bulunması ve bunların yazım işi oldu. 10. Sınıf Tarih ders kitabı cevaplarına bu sınıf seviyesindeki tüm öğrencilerin ihtyiaç duyması elbetteki bir an önce projemizi bitirmemizi zorunlu kılmaktaydı. 

Aşağıdan takip ederek istediğiniz Ünitenin istediğiniz sayfasına ulaşabilirsiniz.

REKLAMSTORE

19 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
İsminiz