Tarih Dersi Yıllık Planları

145
86750

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı Tarih Dersi yıllık Planları
Yeni bir Eğitim ve Öğretim yılından herkese merhaba. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının başta Tarih Öğretmeni arkadaşlarımı olmak üzere Tüm Meslektaşlarıma ve Öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tarih Öğretmenleri olarak Yeni Eğitim ve Öğretim yılında ilk ve acil olarak ihtiyacımız olan dökümanların başında elbetteki 2018- 2019 tarih dersleri yıllık planları gelmektedir. Bunun  yanında Tarih dersleri sene başı zümresi de ihtiyacımız olan bir başka evraktır. Bu sebeple Tarih dersleri Sene başı zümresini Örnek olarak 2018- 2019 Tarih dersleri Yıllık planlarını da son düzenlenmiş hali ile Sitemizde paylaşmaya gayret edeceğiz.

Yıllık plan yapmak dikkat ve Özellikle tecrübe isteyen bir iştir. Bu sebeple bu konuda tecrübeli arkadaşlarımız elbetteki bu planları yapabilmekte ve bizlerle paylaşmaktdırlar. Bizlerde tarih derslerine kaynak Sitesi olarak derlediğimiz bu planları sizlerle paylaşacağız.

2018- 2019 Tarih dersleri yıllık planları geçen sene en çok okunan içeriklerimiz arasında yer almıştı ve bu elbetteki sizlerin bu içeriğimize çok rağbet gösterdiğinin kanıtı idi. Sizlere linkler arasında kaybolmadan ve site site gezmeden plan indirme imkanı sunmuştuk. Bu yılda aynı şekilde bekleme yapmadan ve saniyelere takılı kalmadan indirme imkanı vereceğiz.

PLANLARIMIZI BURADAN İNDİRİN YAKINDA

 • 2018-2019 9. sınıf Tarih dersi yıllık planı indir
 • 2018-2019 10. sınıf Tarih dersi yıllık planı indir
 • 2018-2019 11. sınıf Tarih dersi yıllık planı indir
 • 2018-2019 Türk Kültür Medeniyet Tarihi dersi yıllık planı indir
 • 2018-2019 11. sınıf İnkılap Tarihi dersi yıllık planı indir
 • 2018-2019 9. sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersi yıllık planı indir

EKLENECEK

Sitemizde yer alan planlar Web ortamında ve Büyük Tarih Dersi Forumlarından alıntıdır. Bu sebeple emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

2018- 2019 Eğitim ve öğretim dönemi 9. Sınıf tarih dersi Yeni Müfredat yıllık planlarını sitemizde bulabileceksiniz.

2018- 2019 Tarih Dersi Yıllık Planlarını Sitemize sürekli Güncel olarak Bulabilirsiniz. MEB Müfredatına göre uygun olarak hazırlanmış yıllık planlar her eğitim ve Öğretim yılına uygun olarak hazırlanmaktadır.

Türkiyede ki liselerde genel olarak Tarih Öğretmenleri 9. Sınıf Tarih dersi, 10 Sınıf Tarih Dersi, 11. Sınıf Tarih Dersi, 11. Sınıf İnkılap Tarihi Dersi ve ÇTDT derslerini okutmaktadırlar. Bunun Haricinde Uluslar arası ilişkiler dersi ile demokrasi dersi de branşları gereği öğretttikleri dersler arasındadır. Bu sebeple 9. Sınıf Tarih dersi yıllık  Planlarını, 10 Sınıf Tarih Dersi Planlarını, 11. Sınıf Tarih Dersi Planlarını, 11. Sınıf İnkılap Tarihi Dersi  Planlarınıve ÇTDT Planlarını Uluslar arası ilişkiler dersi  Planlarını ile demokrasi dersi  Planlarını sitemizde bulabileceksiniz.

SPONSOR REKLAM
SPONSOR REKLAM

145 YORUMLAR

 1. SPONSOR REKLAM
 2. turizm otelcıilk okulları için 10, sınıf mayıs ayına kadar sıkıştırılmış plan , 11. sınıf tc. ınk.tar. için ekim- 30 nisan sıkıştırılmış plana ulaşmam mümkün mü

  • Hocam Şuan için böyle bir plan elimizde yok. Fakat Web ortamında bende sizin için araştırma yapayım. Belki Turizm liselerinde çalışanlar paylaşmışlardır. İlgi ve alakanıza teşekkürler.

 3. Emeğinize sağlık sayın hocam.
  Hocam 10. sınıflarda zorunlu Tarih dersi alan öğrencilerin muaf olduğu konular yeni basılan kitapta renkli olarak belirtilmiş.
  Talim Terbiye’nin de programında kazanımlar ayrılmış.
  Buna göre hazırlanmış plan var mı?
  teşekkür ederim.

  • Hocam Mevcut yazmızdaki En Üstteki Plan İstediğiniz plandır. Ben bu sene O derse girmiyorum ama yine de planı ekledim. Bakıp uygunmudur diye yazarsınız.

   İlginize ben teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. 

   yazılı soruları arşivimizi genişletmek için desteklerinizi bekleriz.

  • Hocam Çok programlı lisede çalıştığım için uluslar arası ilişkiler dersimiz mevcuttur değildir. Bu sebeple BEP planıda yok elimde. Kusura bakmayınız yardımcı olmadım. Ama web ortamında sizin için bir araştırma yapayım eğer bulursam eklerim. Bu sayfadan takip edebilirsiniz.

 4. Hocam öncelikle çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.sizden ricam elinizde 10.sınıf tarih dersi için bep planı varsa yükleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Teşekkürler. Elimde yok ama ihtiyacımız olduğu için hazırlayacağız. Ama şu an için BEP'li Öğrencilerin listesini bekliyoruz. Liste geldikten sonra 10 sınıf tarih dersinde bir BEP planımız olacaktır. İnternette aradık ancak bulmadık.  Takipte kalmanızı rica ediyorum. Eğer bizden önce bir BEP planına ulaşırsanız paylaşmanızı rica ediyorum. 

 5. hocam iyi günler. Amasya Merzifonda Tarih öğretmeniyim.2014-2015 planlarını siteye eklemişiniz. yalnız ben T.C İnk. Tar. ve Atatürkçülük dersinin yıllık planına ulaşamadım. Diğer planlarınızdan faydalandım İnkılap Tarihi planı da olursa sevinirim.

 6. hocam ben de tarih öğretmeniyim özelde ve meslekte ilk senem. yani acemiyim dolayısıyla 2014-2015 yılı tarih dersi planlarını sitenizden indirdim. Allah razı olsun. ancak 11. sınıfların türk kültür tarihi yok galiba? ben de onu bekliyorum bir de. tekrar teşekkür ederim.

  • Öncelikle bizi tercih ettiğiniz teşekkürler. Mesleki hayatınızda başarılar dilerim. En kısa zamanda 11. sınıf tarh dersi planını ekleyeceğiz. Eklendiği zaman bunu küçük bir notla eklendi diye ziyaretcilerimiz duyuracağız.

 7. Merhaba hocam,öncelikle çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.size bi sorum olacaktı.Bu sene Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları kulübünde görevlendirildim.yaptığım araştırmada hep ilköğretimlere uygun çalışma planları ve raporlarıyla karşılaştım.lisede biz de onları mı kullanıyoruz yoksa acaba liseye uygun bu kulübe dair dokümanlar var mı ekleyebileceğiniz?

  • Öncelikle teşekkürkler. İkinci olarak Evet planlar hemen hemen aynı olabiliyor. Fakat planların daha zamanına var. İsterseniz ben burada daha öncek senelerde kullandığım dökümanları bulmaya çalışayaım ve yayınlayayım. Biz demokrasi klubünü bu sene başka arkadaşa verdik. bu sebeple şu an elimde yok ama dosya depomda olması lazım. En son ne zamana kadar teslim etme sürenizi belirtirseniz o süreden önce burada yayınlamaya çalışrım.

 8. evet hocam süre var daha.ben biraz tez canlı olduğum için hazır boştayken araştırayım dedim. bu seneninkiler olursa çok sevinirm tabi ama ulaşamazsanız öncekileri de daha sonra ekleyebilirsiniz.teşekkür ederim şimdiden.

 9. Hocam teslim tarihi bizim yaklaşıyor, herkesin teslimi aynı mı bilemiyorum. Bizim özel olduğu için biraz özenliler. 11.sınıfın kültür tarihi inşallah en kısa zamanda burada olur.Yoksa geçen seneninkini düzenlemem gerekecek… Takıpteyiz. Her gün bakıyorum. Kolay gelsin, ALLAH işlerinizi rast getirsin.Çok teşekkürler, öncekilerin hepsini indirdim çok makbule geçti. Aklıma geldikçe Allah razı olsun diyorum hocam.

  • bahsettiğiniz planı ekledim. İki saat olarak. Dosyayı tekrar indirirseniz plana ulaşabileceksiniz. plan güncellenmiştir. Bu arada yazılı sorularınızı bekliyorum. Özel okullardan yazılı sorusu örnekleri sitemize renk katacaktır.

 10. Teşekkür ederim hocam, indirdim sağolun. iNŞALLAH diyeyim ama meslekte ilk yılım olduğu için buradan fikir almayı düşünüyordum ben de. Çünkü okul ufak ve ben tek tarihçiyim…

 11. Hocam emeğinize sağlık.. Sitenizden çok faydalanıyoruz.. Sizden ricam 11. Sınıf Seçmeli Tarih dersinin 4 saatlik planı.. Ekleyecek misiniz ? Şimdiden teşekkürler…

 12. merhaba hocam bende tarih öğretmeniyim emekleriniz için çok teşekkür ederim.hocam rica etsem 10 sınıflar seçmeli tarih dersinin 2 saatlik planını da ekleyebilirmisiniz.teşekkür ederim

 13. Hocam öncelikle teşekkürler 111 tarih ve 12 ÇTDT derslerinin 4 saatlik planlarınıda ekleyebilirmisiniz.

  birde sorum var 10 sınıflar artık sadece 2 saat biliyorsunuz bu derste acaba öğretim programındaki 2 saatlik dersin kazanımlarınımı yoksa 4 saatlik dersin kazanımlarını gerçekleştireceğiz. yüklü plan 2 saatlik gözüküyor ama tüm konular yani 4 saatlik dersin kazanımları var bu şekilde konuları yetiştirmek imkansız.

 14. Asıl biz teşekkür ederiz. Sitemizde üyelik sistemine gerek olmadan ücretsiz ve üyeliksiz dosylara ve içeriklere ulaşma imkanı vardır. Bu sebeple üye sistemine ihtiyaç duymadık. Fakat üye olarak olmadıdığınız deteğinizi sitemizin linklerini facebook vs sosyal platformlarda paylaşarak destek olabilirsiniz.

  Facebook sayfamız: https://www.facebook.com/yahyagungor.net?ref=hl
  facebook grubumuz: https://www.facebook.com/groups/tarihsinifi/

  ilginize teşekkür eder bu platformlardaki desteklerinizi bekleriz.

 15. hocam 9.sınıf tarih ders kitabı değişmiş bir yayıncılığa göre düzenlenmiş tarih 9 planı hazırlayacak mısınız yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

 16. hocam, geçen yılın planları var,otelcilik lisesi için. yenisi varsa da bulmadım. tüm akşam geçen yılın planını güncelledim ama sanırım indirmeden çalıştığım için kayboldu:(

 17. Efendim ben mehmetcik dersanesinde tarih Öğretmenliği yapacagim .acaba bana göre bir programiniz var mi. Ygd ye hazirlik ve teog öğrenci leride var

  • Hayırlı Olsun. Bende Askerlikte Mehmetçik dersanesinde çalışmıştım. Sorunuza gelirsek maalesef böyle bir programım ve yıllık planım yok . Fakat dersane yıllık planlarına bakabilirsiniz. 

 18. Merhaba hocam.Sene başında sizden bir ricam olmuştu.Bu seneki Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Kulübü yıllık çalışma planına ulaşma imkanınız oldu mu acaba? En azından arşivinizde varsa önceki yıllara ait de olsa ekleyebilirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

   

   

 19. Hocam Merhabalar,

  Öncelikle 2015-2016 Tarih Yıllık planları konusundaki çalışmalarınız için teşekkür ederim. Fakat ben su sayfa içersinde dikkatle aramama rağmen indirme linki bulamadım. Dosyaları indiremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

 20. sayın meslektaşım,ücretsiz ve karşılık beklemeden yaptığınız paylaşımlar için çok ama çok teşekkür ederim,yaradan çalışma azminizi ve gücünüzü arttırsın,sayenizde sıkıntı çekmeden derslerimiz ile ilgili dökümanlara ulaşabiliyoruz,hakkınızı helal ediniz

 21. Hocam emeğinize ve ellerinize sağlık.Çalışmalarınızdan faydalanıyoruz.Yıllık Planları da indirdik.Ancak 11.Sınıf Kültür tarihi 4 ve 2 saatlik plan gözükmüyor.Bir de Kurs planları bir sayfalık şeklinde olanlar daha kullanışlı, belirtmek istedim.Teşekkür ederim.Malatya’dan selamlar…….

 22. sayın GÜNGÖR, emekleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Yıllık planları çok kolay bi şekilde indirdim. Allah razı olsun sizden.Çalışmalarınızda kolaylıklar

 23. hocam elinize sağlık.
  11.sınıf seçmeli tarih (kültür ve uygarlık tarihi yıllık planı var mı? )
  varsa ekler misiniz. şimdiden teşekkürler.

 24. Hocam yayınladığınız Planlar için teşekkür ederim.11.sınıf Tarih dersi ( 4 saatlik ) planını ekleyecek misiniz? Bu arada K.Maraş mezunuymuşsunuz. Kaç yılı. Bende K.Maraş mezunuyum

 25. Sayın hocam sosyal bilimler 9.sısnıflara seçmeli tarih dersi konmuş burada okutulacak müfredat ile ilgili bilginiz varmı aynen 9.sısnıf tarih dersini tekrar mı anlatacagız bilgi verirseniz sevinirim

 26. HOCAM PLANLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ 9.SINIF EKOYAY PLANINDA EN SON AÇIKLAMALAR KISMINDA 10.SINIFA DAİR AÇIKLAMAR VAR YANLIŞLIK OLSU SANIRIM.

 27. Hocam çalışmalarınızdan dolayı tebrik ederim.Allah razı olsun.Acaba elinizde lise seçmeli demokrasi 1 saatlik yıllık planı mevcut mu yeni müfredata göre hazırlanmış,eğer varsa paylaırsanız çok mutlu olurum.

 28. hocam emeğinize sağlık teşekkürler. tarih11 4 saatlik planı hiçbiryerde bulamıyorum. varsa yükleme imkanınız var mı. teşekkürler iyi çalışmalar

  • Hocam maalesef yok. Yardımcı olmaıyorum kusura bakmayın. kazanımları falan farklı olduğu için özellikle hazırlamak gerekiyor. normal liselerde de 2 saat olunca hazırlamdık. Diğer taih sitelerine bakınız.

 29. Herşey için çok teşekkürler..Yalnız Top yayınları 11.sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük yıllık planında  içerikte kayma var ve düzeltemedim, bir bakabilirmisiniz?

 30. Sayın hocam, çok çok teşekkür ederim. ellerinize sağlık, biz öğretmenleri bir çok sıkıntıdan kurtarıyorsunuz,hakkınızı helal ediniz.sitemiz çok faydalı öğrencilerimi de sizin sitenize yönlendiriyorum,sayenizde araştırmayı öğreniyorlar,tekrar teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here