Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Tarih Dersine Çalışmanın Püf Noktaları

Tarih Dersine Çalışmanın Püf Noktaları

YGS Tarih Dersi Nasıl Çalışılır?

Tarih dersi liselerde okutulması zorunlu bölümler arasında karşımıza çıkıyor. YGS’ de tarih için ayrılan soru sayısı 17’dir ve her bir sorunun diğer öğrencilerin önüne geçmeniz adına önemli bir yere sahip olduğunu bilmelisiniz. Sınava giren binlerce öğrenci arasında yapılacak olan sıralamada bir soruyu es geçmeniz sizleri 6 hatta 7 bin kişinin arkasına atabilir. Bunun için sınava konu eksiklerinizi tamamlayarak girmenizde fayda var. Konu eksikleriniz olmadığında belki de en çok zorlandığınız yerden kolay soru gelecek ve sizi binlerce kişinin önüne atacaktır. YGS bir maratondur ve bu maratonda doğru kararları hızlı şekilde verenler diğerleri ile arasındaki en büyük farkı gösterecektir. YGS sınavında sosyal bilgiler bölümünde karşınıza çıkan 17 sorunun bütün öğrencileri ilgilendirdiğini belirtmek isteriz. Sayısal öğrencilerinin öne geçebilmesi için ekstra sosyal bilgiler testini de çözmüş olması gerekecektir. Tarih dersi konuları geniş olduğundan daha kolay akılda kalabilmesi için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerin öğrenilmesi sınavlarda konuların daha kolay hatırlanmasına sebebiyet verecektir.

YGS tarih konuları her ne kadar yorum ağırlıklı olduğu söylense de yorumların yapılabilmesi için de bazı tarih bilgilerinin bilinmesi gerekmektedir. YGS sınavında sayısal öğrencilerinin tarih soruların küçümsememelerini bilmeleri gerekiyor. Her ne kadar sayılsa derslere ağırlık verseler de sınava yakın haftada bir saat çalıştıkları tarih onları binlerce kişinin önüne geçirecektir.

Tarih Dersine Çalışmanın Püf Noktaları YGS sınavında tarih sorularının diğer sözel sorulara nazaran daha yorumsal olması sayısal öğrencilerin tarihe yönelmelerine sebebiyet vermiştir. Sözel ağırlıktaki öğrencilerin de sayısal sorularını bile çözdüğü tarih sorularını itina ile çözmelerini tavsiye ediyoruz. Tarih derslerine çalışırken sizler için hazırlanmış kısa tarih notların içeren kitaplardan faydalanabilirsiniz. Tarih dersi geniş ve kapsamlı olduğundan çalışmalarınız sırasında derine daldığınızda gereksiz zaman kaybı yaşayacaksınız. Bu nedenle sizlerin önemli ve soru gelme ihtimali yüksek bölümlerin özet şeklinde anlatıldığı kitaplara ihtiyacınız var. Özetleri öğretmenlerinizin sizler için hazırlamış olduğu notlardan faydalanarak da kendiniz oluşturabilirsiniz. Fakat unutmanız gereken en önemli detay tarih kitaplarına gömülerek her bilgiyi aklınıza kazıma çabasından kurtulmanız olacaktır. Çünkü YGS tarih soruları az bilginin yorum eşliğinde çözülebilecek tarzlarını bünyesinde barındırıyor.

KPSS Tarihi Hangi Konular Ağırlıklı?

Tarih Dersine Çalışmanın Püf Noktaları Tarih genişliği ile dikkat çeken dersler arasında karşımıza çıkıyor. Her ayrıntının bahsedildiği kitaplardan ziyade soru çıkma olasılığı yüksek olan bölümlere ağırlık verilmesi sizler için daha faydalı olacaktır. Bu nedenle bu makalemizde KPSS tarih sorularının hangi konularda ağırlık verildiğine değineceğiz. 2016 yılında KPSS tarih sorularında ağırlık verilecek olan konuların geçmiş yıllardaki ile aynı yerlerden dağılım göstereceği düşünülmektedir. Uzun süren eğitim hayatından sonra hayallerine bir adım kala girecekleri sınavın KPSS olması iyi bir hazırlık sürecinden geçilmesinin gerekli olduğunun en açık göstergesidir. KPSS sınavında tarih sorularının dağılımına bakıldığında Atatürk İlke ve İnkılapların ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Sınavda toplam 30 sorudan yaklaşık yüzde 40’i Atatürk İlke ve İnkılaplarında gelmektedir.  Bu da 24 soruya tekabül edecektir. KPSS sınavında tarih alanında ağırlık vereceğiniz konu Atatürk ilke ve inkılaplar olmalıdır. Soru sayısının fazla olması ve konu geneline bakıldığında bilgi kalabalığın az olması işinizi bir nevi kolaylaştıracaktır. 2. Selim zamanında başlayan inkılaplar yüzde kırklık bölüm içinde soru oranın yüzde beşi olarak karşımıza çıkıyor.

Ardından Ulusal Kuruluş Savaşına ait sorulan yüzde kırklık bölümün yüzde onunu kapsadığını görüyoruz. Sınav içinde soru ağırlığı en fazla olan Atatürk İlke ve İnkılapları bölümüne adayların son derece itinalı çalışmaları tavsiye edilmektedir. Atatürk dönemine gelindiğinde iç olaylar ve dış politika konusu ise yaklaşık yüzde onluk bölüm karşımıza çıkıyor. Bu oran soru sayıların geneline bakıldığın Atatürk dönemi iç ve dış olayların toplamda 6 soru getireceğini görmekteyiz. Diğer konulara bakıldığında Türk Kültür ve Medeniyetleri bölümünden toplamda altı soru gelecek ve toplam soru sayısının yüzde onunu teşkil edecektir. Selçuklular ve önceki dönemler ve Osmanlı Dönemi içinde üçer tane olmak üzere toplamda altı soru gelecektir. KPSS sınavında öğrencilerin en çok zorlandığı konuları ise Türk İslam Tarihi oluşturuyor. Yarıca Osmanlı kültürü uygarlıklarının da genel olarak zorlanılan konuların içinde karşımıza çıkıyor. KPSS tarih dersi adına soru ağırlığı fazla olan bölümlere ağırlık verdiğinizde konuların çalışılması sırasında gerekse sınavda tarih bölümde zorluk çekmeyeceksiniz. Bundan emin olabilirsiniz. Konu genişliği ile sizleri korkutan tarih, sizlere vereceğimiz öneriler doğrultusunda son derece basitleşecek.

Tarih Hafıza Teknikleri

Tarih, konu çeşitliliği ile akılda kalması zor ve karıştırılma ihtimali yüksek dersler arasında karşımıza çıkıyor. Hafıza teknikleri sizleri daha akılda kalıcı ve öğrenilmesi kolay bir tarih ile birleştirecek. Tarih Dersine Çalışmanın Püf Noktaları Görsel, duyusal ve çağrışımsal tekniklerin tarihi ölümsüzleştireceğine şahit olacaksınız. Tarih ders konuları uzunluğu ile sınava hazırlık sürecinde vakit kayıplarını beraberinde getirecektir. Sizlere özel olarak hazırlanmış hafıza teknikleri ile tarihte hem eğlenecek hem de kısa sürece kalıcı bir öğrenim gerçekleştireceksiniz. Tarihin derinliklerini ve en ince detaylarını hafıza teknikleri ise daha kalıcı bir hal alacağını göreceksiniz. Tarih liselerde okutulması zorunlu dersler arasında karşımıza çıkıyor ve kalabalık konuları ile sınava gireceklerin en büyük korkusu halini alıyor. Sizler de tarih çalışmalarınızı uzun ve yorucu geçirmek istemiyorsanız daha eğlenceli ve sıra dışı bir yol izleyebilirsiniz. Tarihi sevmeyenlerin bile eğlenerek ve kalıcı bir şekilde öğreneceği tekniği sizleri ile buluşturuyoruz. Sizler de sınavlar da iki şık arasında kaldığınızda doğru olanı işaretlemek için tarifi hafıza teknikleri ile bilgileriniz pekiştirmelisiniz.

Yapılan araştırmalara göre hafıza teknikleri ile tarih öğrenenlerin geniş bilgilerini kısa bir süre içinde akıllarına kazıdıkları tespit edilmiştir. Tarih geçmişin izlerini taşıyan ve bizleri bu alanda bilgilendiren bir ders olarak karşımıza çıkıyor. Herkesin tarih bilgileri daha kalıcı olsun diye geliştirilen hafıza tekniklerini denemeden sınava girmemenizi tavsiye ediyoruz. Yorum gerektiren tarih sorularının çözümünde bile bir tutam bilgi gerektirdiği göz önünde alındığında hafıza teknikleri ile tarih öğrenimi her sınav çeşidi için gerekli görülmektedir. Tarih öğrenmenin en pratik ve aktif şekli hafıza teknikleri ile sizler de hızlı öğrenmenin avantajlarından yararlanın…  Vakit kaybetmeden tarih bilgilerinizi hafıza teknikleri ile pekiştirmenin tam zamanı… Sınava aylara kala yetişmeyeceğini sandığınız konuların içinde boğulduğunuz sıralarda içinize su serpecek ve yarınlara daha umutlu bakmanızda en büyük yardımınız olacak hafıza teknikleri, esik konularınızı kısa sürede tamamlamanıza ve diğer bilgilerinizi pekiştirmeniz de sizlere yardımcı olacaktır. Sözel ağırlıklı olan öğrencilerin hafıza tekniklerinden yararlanma olasılıkları yüksek olduğundan diğerlerine göre daha avantajlı konumda yer alıyorlar. Sizler de sınavlar da başarıyı hafıza tekniklerine borçlu olmak için ilginç hikayeler ile tarihi aklınıza kazımayı deneyin.

Lise Tarih Soruları

İlköğretim hayatından sonra yeni tanıştığınız tarih dersleri ile aranız nasıl? Dokuzuncu sınıf tarihi konu bakımından oldukça geniştir. Lise hayatınız boyunca ayrıntılı olarak karşılaşacağınız konuların genel hatırlatma niteliğinde olduğu dokuzuncu sınıf tarihi akılda tutulması zor ve geniş bilgi içerikleri dikkatleri çekiyor. Tarih sınavların da çalışmalarınıza yardımcı olabilmek için hazırladığımız sorular ile karşılaştığınızda, tarihin püf noktaları bilindiğinde kolay ve eğlenceli bir ders olduğunu fark edeceksiniz. Dokuzuncu sınıf tarih konuları içinde ilk olarak Türk İslam Devletleri ve Türk İslam Birlikleri dikkatimizi çekiyor. Öğrencilerin anlamakta ve öğrenmekte en çok zorladığı konu için içinizi rahatlatacak taktikleri sizler bile paylaştıktan sonra, sınavlarınıza ne kadar hazır oluğunuzu görmeniz açısından hazırladığımız soruları çözmeniz tavsiye ediyoruz.

Tarih derslerine çalışırken ilk kural dersin dikkatlice dinlemesi ardından öğretmenin önemli gördüğü noktaların renkli ve dikkat çeken bir kalemlerle işaretlenmesi olacaktır. Dersin derste öğrenilmesi kuralı başarı için altın anahtar olup sizlere vereceğimiz destekler ile diğer öğrencilerin önüne geçmeniz mümkün olacaktır. Tarih anlaşılması kolaymış gibi görünse de tekrar edilmediğinde unutulan ve sınava çalışmanın son haftaya bırakıldığı zamanlar karıştırılan bilgileri ile dikkatlerimizi çekiyor. Bu nedenle tarih sınavlarına çalışırken en az bir hafta öncesinden konuların tekrar edilmiş olması gerekmektedir. Tam olan konuların ardından tarih bilgilerinizin ne kadar kalıcı olduğunu öğrenmek için sizler ile paylaşacağımız tarih sorularına göz atmanız yeterli olacaktır. Çünkü tarih her ne kadar da geniş ve karmaşık konuları bünyesinde barındırıyor olsa da soru kalıpları aşağı yukarı aynı yerler üzerinde yoğunlaşmıştır.

Sizler de öğretmenlerin tarih derslerinde en çok hangi konular üzerinde yoğunlaştığını görmek ve soru kalıpları ile önceden buluşmak için vakit kaybetmeden sizler için itina ile hazırladığımız sorulara göz atmalısınız. Tarihin geniş bilgileri içinde en önemli olanlarını soru eşliğinde hatırlayacak ve sizlerden istenen sınav performansınızı sorularımız ile artıracaksınız. Lise tarihin ne kadar eğlenceli ve kavranması kolay olduğunun farkına varmak için vakit kaybetmeyin. 15 soruluk kısa tarih testin yanında klasik sevenler için klasik soru kalıplarımızda mevcuttur.

Tarih Quizine Hazırlık

Tarih öğretmenlerinin kalıcı bilgi hedeflerini başında quizler yer alıyor. Ana sınavların yanında sizleri tarih bilgileri için yoklayacak olan öğretmenleriniz bunu kimi zaman ansızın gerçekleştirebilir. Sizlerin bu noktada her an hazır bulunmanız gerekecektir. Bunun için işlediğiniz konu bitiminin hemen ardından konu ile ilgili bilmeniz gereken noktaları sizlere özel hazırladığımız quizler ile pekiştireceksiniz. Quizlerin amacı öğrenciyi sınava hazırlarken kademeli olarak ve düzenli her gün çalışma sisteminin işlemesidir. Öğrencilerin sınava bir gün kala çalışmaya başladığını bilen öğretmenler quiz sistemini geliştirmiştir. Bununla birlikte öğrencilerin her gün ve düzenli çalışmaları sağlanacaktır. Sizler de ara sınav niteliğini taşıyan quizler ile tarih bilginizi her an taze tutmak istiyorsanız vakit kaybetmede sizler için hazırladığımız sorulara göz atmalısınız. Tarih, diğer derslerden daha farklı bir öğrenilme metoduna ihtiyaç duyar. Bu metodun amacı tarih konuların daha düzenli ve kalıcı bir şekilde öğrenilmesidir.

Tarih sınavlarında başarılı olmak ve geçmişini en kalıcı şekilde öğrenmek isteyenlerin günü birlik konu tekrarlardan vazgeçmemelerini tavsiye ediyoruz. Sizler için hazırlamış olduğumuz konulara göre ayrılan quizlerimiz ile daha kalıcı ve pekiştirilmesi kolay tarih derslerine hazır mısınız? Okulda öğretmeniz ile birlikte işlediniz konuları eve geldiğinizde küçük bir tekrar ile aklınıza kazımanız mümkün olacaktır. Çünkü ders sırasında öğrendiğinizi sandığınız bilgiler beyninizin geçici bellek kısmında biriktirilmektedir. Geçici belleğin küçük bir tekrar ile kalıcıya aktarılmaması halinde pür dikkat dinlediğiniz derslerin sınav zamanına kadar uçup gittiğini göreceksiniz. Sizler de tarih dersinde başarılı olmanın yolların arayanlardansanız, sizler ile paylaştığımız bilgiler dikkate almanız gerekecektir. Yarınların tarih konusunda daha bilinçli olabilmesi için okullarda verilen derslerden en iyi şekilde verim alması sağlanmalıdır.

Tarih, sadece bir ders olarak algılanmamalı aynı zamanda geçmişin öğrenilmesi milli bir şuurun oluşması için de olukça önemlidir. Yarınlarımızın daha bilinçli ve geçmişini bilen gençlerden oluşması adına tarih derslerine ayrı bir önem göstermekteyiz. Okullarda verilen ham bilginin harmanlanması ve daha kalıcı hale getirilmesi adına sizler ile paylaştığımız ipuçlarını göz ardı etmemenizde fayda var.  Tarih quizlerimiz ile bilgileriniz her daim taze tutun.

KPSS Tarihinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

KPSS tarihine yeni katılan konuların bazı tarihçiler tarafında es geçildiği ve adayların bu konuda büyük sıkıntılar ile karşılıkların farkındayız. Şimdi sizlere KPSS tarihinde es geçtikçe fakat soru geleme olasılığı yüksek olan noktalardan bahsedeceğiz. En güncel KPSS bilgileri için tek yapmanız gereken bizleri adım adım takip etmeniz. Şimdi ilk olarak Türklerdeki Minyatür sanatında bahsedelim. Bu konu KPSS tarih sorularının gelme olasılığı yüksek fakat kursların fazla dikkate almadığı bir konu… Önemli bulduğumuz konuların ince detayları da içinde bulunduran notlarıyla birlikte sizlere sunulması KPSS tarih çalışmalarından en büyük yardımcınız olacak ve konunun uzun uzadıya kitaptan okunarak not çıkarımları yapmanızın önüne geçektir.

KPSS de soru gelme olasılığı yüksek olan ilk minyatürcülerin isimlerini kodlamalar yaparak sizinle paylaştığımızda daha kalıcı ve ezberlenmesi kolay uygulamalarımızdan faydalanmanıza yardımcı olacağız. Daha sonra Selçuklularda Minyatür sanatını ne denli ilerlediğini ardından ise şanlı tarihimiz Osmanlılın Minyatür alanında ki çalışmalarına resimler eşliğinde tanıklık edeceksiniz. Osmanlı Devleti sanata oldukça önem vermiş ve tarihimize bakıldığında minyatür alanında en büyük gelişmelerin Osmanlı zamanında gerçekleştiğini görmekteyiz. KPSS tarihinde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise Çağdaş Türk Dünya Tarihi olacaktır.

1990 yılında başlayarak günümüze kadar gelen bu zaman diliminde yaşananlar tarihimizin en önemli dönüm noktalarını bünyesinde barındırıyor. Bu nedenden ötürü KPSS tarih sorularının büyük bir kısmı bu konu üzerine yoğunlaşmıştır. Aynı zamanda sınavda direk bilgi olarak karşımıza çıkabilecek olan ve ulu önder Mustafa Kemal zamanın da ülkenin kalkınmasına yönelik yapılan çalışmalar da ayrı bir önem taşımaktadır. Yapılan çalışmalardan en çok dikkat çeken ve soru gelme olasılığı yüksek olan bölüm ülke ekonomisinin gelişmesi adına açılan bankalar olacaktır. KPSS tarihinde Osmanlı Devletinin dağılma döneminden de soru gelme olasılığı oldukça yüksektir. Osmanlı Devletinin dağıl döneminde yaptığı anlaşmalar ise bu konunun kilit taşları olarak bilinmesi gereken en önemli bilgiler arasında. Bu noktada anlaşma isimleri ve diğer teorik bilgilerin öğrenilmesi son derece önemli. Çeşitli kodlamalar ile KPSS tarih bilgilerinizi her an güncel tutun.

YGS Kısa Tarih Notları

YGS, çalışılması gereken konuların çok olması ile dikkatlerimiz çekiyor. Sayısal öğrencilerini bile tarih soruların çözmekle yükümlü olduğu sınavda kısa tarih notları bulunmaz Hint kumaşı niteliği ile karşımıza çıkıyor. YGS tarih konuları içinde ilk karşımıza gelen Tarih Devirleri ve İlk Çağ Medeniyetleri olacaktır. Bu konunun kitaplardan uzun uzadıya işlenmesi ne sayısal nede sözel öğrencileri için mümkün olmayacak ve büyük bir vakit kaybına sebebiyet verecektir. Kitaplardan konunun işlenmesinden sonra küçük ve önemli notların öğrenci ile buluşturulması, çalışmalar sırasında verimin kısa sürede sağlanması adına oldukça önemlidir.

Sınavda sizlerden istenen tarih bilgilerinin dokuzuncu sınıfta işlediğiniz konulardan ibaret olması olayın daha rahat kavranmasını ve kalıcılığın artması adına küçük not tekrarlarına başvurulması gerektiğini gösteriyor. Sınavda soru dağılımları belirlenmiştir ve YGS öğrenciler bu dağılımlara göre soru gelme olasılığı yüksek yerlerden çalışmaya başlayacaktır. Soruların daha çok Atatürk İlke ve İnkılapları ve Osmanlı tarihinden geliyor olması sayısal öğrencilerini bu konular üzerinde yoğunlaşmaya davet ediyor. Fakat tarih soruları sayısalcıların en az matematikleri kadar değerli olan sözel öğrencilerinin YGS sınavına konu eksikliği bulunmadan girmeleri daha doğru olacaktır. Öğrencilerin zamandan tasarruf etmeleri için hazırlamış olduğumuz tarih notlarımız hem sözelciler hem de sayısalcılar için oldukça değerli…

Hazırladığımız soruların ardından sizlere küçük bir konu kavrama testi ile baş başa bırakacağız. Bu noktada öğrendiklerinizin ne denli kalıcı olduğunu fark edecek ve eksik olduğunuz noktalara daha kolay geri dönüş yapacaksınız. Unutmayın sözel içerikli dersler tekrar edilmediği takdirde diğer derslerden daha kolay unutulma özelliğine sahiptir. Bu noktada sözel dersleri biz nankör dersler olarak nitelendiriyoruz. Yani uzun uğraşlarınızın tekrar edilmeme sonucunda boşa gitmesini istemiyorsanız tarihi her an tekrar edin diyoruz. Kısa tarih notlarımızı yazıcıdan çıkararak elinizde bulundurduğunuzda diğer çalışmalardan arta kalan zamanlarda tekrar amaçlı birkaç kez okuduğunuzda bile ne denli yarar sağlayacağını fark edeceksiniz. Sizler de sınava hazırlık serüveninde boş zamanlarınızı tarih notları ile değerlendirmek istiyorsanız vakit kaybetmeden sizler için hazırladığımız kısa notlara göz atın. Başarılı bir sınav geçirmeniz dileği ile…

LYS Tarih Konuları Ve Soru Dağılımları

LYS sınavı üniversiteye bir adım kala gireceğiniz ve YGS’ den daha zor olduğu gerekçesi ise sizleri bir parça tedirginleştiren sınavların başında geliyor. Sizler ile paylaşacağımız bilgiler doğrultusunda içine su serpmeye geldik. YGS tarihi daha çok yoruma dayalı ve çeldirici soruları ile yanlış yapma olasılığınız yüksek olduğu bir sınav çeşitlidir ve YGS tarihinin sayısal öğrenciler tarafında da çözülüyor olması siz sözel öğrencileri bir adım daha geriye atacaktır. Oysaki LYS tarihi sadece sözele gönül vermiş kişiler tarafında çözülmekte ve bilginin konuştu bir sınav olarak çalışanların emeklerini en açık şekilde alacağı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. LYS tarih sorularını cevabı daha nettir. Soruların çelişkiye düştüğünüz anları sayısı azalmıştır ve bu sınavda bilgi konuşur. Sizler ile daha önceden paylaştığımız hafıza tekniklerin ile tarih çalışmalarında bulunduysanız. LYS tarihinde işiniz oldukça kolaylaşacak.

Tarih konularının çok olması sizleri korkutmasın çünkü konuların hepsinin birbiri ile bağlantısı olduğunu görmekteyiz. Birbirleri ile bağlantılı konuların soruları da bağlantılı olacak ve bir sorunun içinde iki hatta üç konu bilgisi sizlerden aranacaktır. Bunun içi LYS tarih sınavına konu eksiğiniz olmadan girmelisiniz. Konu eksiği olarak sınava giren bireylerin daha sınav başlamadan diğerlerinden birkaç adım geride başlayacakları unutulmamalıdır. Konularınızı tamamladıktan sonra sizleri bekleyen soru tarzları ile önceden buluşmanızda fayda var. ÖSYM ‘nin soru tarzlarını önceden görmek ve kendinizi sınava hazırlamak adına çıkmış LYS tarih sorularında oluşan bir sınav ile kendinizi deneyebilirsiniz. Sınava aylar kala denemelere başladığınızda eksik olduğunuz konuları tamamlamalı ve bu noktada gerekli bütün desteği almalısınız.

LYS tarih sınavında hangi konulardan kaçar tane soru geldiğini öğrenmeniz sizlerin o konularda yoğunlaşarak başarıyı daha kolay yakalamanıza yardımcı olacaktır. Paylaştığımız konu başlıklarından içinde en çok soru getiren bölümlerin tekrarlarını daha sık yapmalı ve bu noktalarda her ince ayrıntının özenle dikkatte alınması gerektiğini unutmamalısınız. Soru sayısı az olan bölümlerde ayrıntı soruların gelme olasılığı daha düşüktür. Bu açıdan o konularda daha yüzeysel çalışmalarda bulunmanız sizlerin diğer konulara ağılık vermesinde en büyük destekçiniz olacak.

Tarih Dersi Yazılı Soruları

Tarih dersinde soru kalıpları belirlidir. Çünkü derste anlatılan konuların içinde işine en çok yarayacak olanlar öğretmenler tarafında seçilerek yazılı sorusu haline karşınıza çıkacaktır. Yazılı soruları hazırlanırken öğretmenler daha kalıcı ve sınavlarda gelebilecek soru tarzlarına öncelik vermektedir. Hem yazılıya hem de sınavlara hazırlayan öğretmenlerin soru kalıpları ve önemli buldukları yerler aşığı yukarı aynı özellikleri bünyesinde barındırıyor. Şimdi sizler ile paylaşacağımız yazı soruları tarihçilerin hazırladığı sorulardan en çok sorulmuş olanlar…

Şimdilerde okul başarısının da diploma puanı ile birlikte gireceğiniz üniversite üzerinde büyük etkilileri olduğunu biliyoruz. Bu nedenden ötürü okul sınavlarınıza da gereken özeni göstermeniz hayallerinizde bulanan üniversiteye bir adım daha yaklaşmanız için gerekli olacaktır. Sizleri yazılılara en güzel ve kolay şekilde hazırlayan soruların yanında kalıcılığı da hedeflene hocalarımızın tarih öğrenme konusunda sizlere vereceği bilgileri pür dikkat dinleyin. Tarih dersinin yapılan araştırmalara göre öğrencilere sevdirilmesinin en büyük etmeninin eğitimci olduğu anlaşılmıştır. Eğitimcilerin bu noktada doğru tarihin doğru yöntemlerini tercih etme noktasında son derece titiz davranmalarını bekliyoruz. Tarih öğretmenleri sadece okulda değil. Şimdi sizlere tarihi sevdirerek öğretecek olan öğretmenler ile buluşmaya hazır mısınız?

Alanında başarılı ve kendini bu mesleğe adayan eğitimcilerimiz ile eksik tarih bilgilerinizi tamamlamayı hedefliyoruz. Sizlerin bu konudaki düşünce ev isteklerinizi dikkate alarak hazırlamış oluğumuz sitede tarih adına her tülü bilgiye kolaylıkla ulaşacaksınız. En önemlisi de tarih yazılı sorularının benzerleri ile önceden tanışacak olmanız. Sizleri belli başlı soru kalıpları ile baş başa bırakmadan önce kalıcı tarih dersi adına dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedelim. Tarih dersinde sizleri diğer öğrencilerden öne geçirecek belli başlı soru kalıpları ve çalışma teknikeri bulunmaktadır. Bu tekniklerin başında özet çıkararak konu tekrarı yer alıyor. Tarih dersinizin sonunda beyaz bir kağıda konu ile ilgili önemli gördüğünüz yerlerin notunu çıkarmanız, o bölümlerin daha kalıcı olmasına zemin hazırlayacaktır. Ayrıca kendinizi bir tarih öğretmeni olarak düşündüğünüzde siz olasıydınız hangi soruları sorardınız sorusu ile hazırladığınız çalışma soruları da yüksek puan almanıza yardımcı olacaktır.

YGS Tarih Dersi Testleri

Sizleri en hızlı ve verimli şekilde sınavlara hazırlayan bir destekçiniz olsun istemez misiniz? İşte bu noktada görebileceğiniz değişik soru tarzlarını sizler ile buluşturuyoruz. Sınava hazırlanırken olabildiğince farklı soru tarzları ile karşılamanız gelebilecek değişik sorularda afallamamanıza yardımcı olacaktır. Çünkü ÖSYM her yıl soru tarzlarını değiştirerek öğrencilerin ezberden farklı öğrenmeye yönelik eğitim sistemini sınamayı hedefliyor. Sizlerin bu anlamda olabildiğince fazla soru çözmeniz eksiklerinizin daha kolay fark edilmesi ve tamamlanmasına zemin hazırlayacaktır. YGS tarih sorularında gelebileceğiniz düşündüğümüz bütün soru kalıplarını sizler ile buluşturmayı ve soru ufkunuzu genişletmeyi hedefliyoruz. Bu noktada en büyük destekçimiz ise geniş görüşlü öğretmenlerimiz olmuştur. Sizlerin daha fazla soru çözerek hem anlama kapasitenizin artırılması hem de soru belleğinizin genişletilmesi adına hazırlamış olduğumuz sorular ile kendinizi test etmenin tam zamanı…

Herkesin bildiği gibi YGS bilginin ve yorumun yanında zaman ile savaşın gerçekleştirildiği bir sınav sistemidir. Her bir soru için bir dakikanın ayrıldığı sınav bazı sorularda takılma ve düşünme süresinin yok edilmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle soru okuma ve anlama kapasitenizin en üst düzeye ulaşması gerekmektedir. Bunun da ancak bol bol soru çözerek ve yeni soru tarzları ile tanışarak olacağı kanaatinde olan öğretmenlerimiz sizleri en kaliteli tarih testleri ile buluşturuyor. Denemelerde yanlış yaptığınız ve eksik olduğunuzu düşündüğünüz noktalarda en büyük destekçiniz olan YGS tarih testçiniz sizleri daha önce hiç bir yerde görmediğiniz kaliteli soruları ile buluşturacak.

Dilerseniz konulara göre ayrılmış testlerimiz ile konu eksiklerinizi tamamlaya bildiğiniz gibi YGS genel tekrarına geçmiş ve eksiklerini görmek isteyenler için tüm konuların sınav soru sistemine uygun dağıtıldığı testlerimiz ile kendinizi deneyebilirsiniz. YGS sınavına giriyormuş edasıyla yaptığınız sınavlar heyecanınızı bir nebze de olsa yenmenizde en büyük destekçiniz olacak. Sizlerde sizi en az sizler kadar düşünen online testimiz ile eksiklerinizi sınavdan önce fark ederek netlerinizi kısa sürede artırın. Bir sorunun bile sizleri binlerce kişinin önüne atacağını unutmamalı çalışmalarınıza gereken titizliği göstermelisiniz. Eğlenerek kalıcı tekrarlar için vakit kaybetmeden sitemizin diğer bölümlerini inceleyin. YGS sınavında başarılar dileriz.

Leave a Reply