Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

WordPress Temaları

WordPress Temaları

Tarih Dersleri Haricinde de yazılar yazarak web sitesinin kişisel blog özelliğini de öne çıkarmak istiyorum. Bu amaçla burada wordpress Temaları hakkında bilgiler vereceğim. Bir siteniz var ve elbetteki bu site için güzel bir dış görünüş ya da şablon ve ya tema istersiniz. Kod bilginiz varsa temanızı kendinizin kodlaması en doğrusudur. Fakat benim gibi kod dünyasına dalmak için biraz geç yaştaysanız umudunuzu kırmak istemem ama geç kalmışsınız demektir. Bu sebeple wordpress teması konusunda başkalarının yaptığı işlere muhtaçsınız demektir. Gerçi her insan her işten anlayacak değildir. Teknik olarak hiç bir bilgi olmamasına rağmen tema yapmaya kalkmak pek de akıllıca olmasa gerek.

Piyasa da bir çok WordPress teması var. Gerek Profosyonel gerekse Amatör ruhla temalar yapılıp indirmeniz için sunuluyor çeşitli platformlarda. Tema almak için öncelikle nasıl bir temaya ihtiyaç duyacağınızı bilmelisiniz. Temaya ihtiyacınızı bilmek içinde web sitenizin konusunu tespit etmelisiniz. 

İlk defa bir web sitesi açacaksanız hemen WordPress tema aramanızı tavsiye etmem. Bunun için ilk başta WordPress’in default temaları işinizi görecektir. İşleri yoluna koyup sitenizle belirli bir mesafe katettikten sonra artık tema işlerine bakmalısınız. Bunun için sizlere tema sitesi önerisinde bulunmayacağım. Google’a WordPress tema indir yazarsanız bir çok tema alternatifinin çıktığını göreceksiniz. 


Kendim de kullandığım için biliyorum joomla temaları kadar  düzenlenebilir değildir wordpress temaları ama bileşen desteği sayesinde artık bunlarda aşılabiliyor ve elbetteki bir çok wordpress teması var bu şekilde. Örneğin sitemde kullandığım temaya bakarsanız son derece fazla sayıda bileşen ya da widget kullanıldığını görürsünüz. Tarih Öğretmeni olmam sebebiyle bu renk tonlarına sahip bir temayı tercih ettim. bileşen desteğinin çok olması ise işin cabası oldu. 

Eğitim sitesi teması kuracak öğretmen arkadaşlara kendi dağıtımını gerçekleştirdiğimiz WordPress Eğitim sitesi teması ve WordPress Öğretmen sitesi temasının sayfasının linkini vererek yazıma son veriyorum…

WordPress Öğretmen Teması ve WordPress Eğitim Sitesi Teması için buraya tıklayınız>>

 

Leave a Reply