Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Yazılı Sınav Analiz Programı hakkında Değerlendirme

Yazılı Sınav Analiz Programı hakkında Değerlendirme

Buradaki yazımızda sizlere meb tarafından mecbur hale getirilen yazılı sınav analizini yapabilmeniz için program ve ya form olarak adlandırabileceğimiz excel formatında bir belge sunmuştuk. 14 tane analiz programından istediğinizi seçerek kullanabileceğinizi belirtmiştik. 

Bu yazımızda ise MEB’in istediği analizi yapmanın tek yolunun bu olup olmadığını tartışacağız. Tarih dersi yazılı sınavlarını bitirdikten sonra sayısal sonuçlar almanız için bu programlar gerçekten işe yarıyor. Özellikle bazı programlarda sorularını yanında konularda yazılıyor ve program Konular hakkında da istatistik çıkarıyor. Böylelikle o konu hakkında bir yargıya varabiliyorsunuz. Faka bazı programlar sadece soru üzerinden değerlendirme yapıyor ve yazılı kağıdına dönüp sizin bakmanız gerekiyor hangi konuy ait bir soru olduğuna.

Bazı programlarda ise sonuç analizi bile yapılıp size kısa bilgilerde sunuluyor. Böylelikle siz ayrıdan son bir değerlendirme yapmaktan kurtuluyorsunuz. 

Değerli Tarih Öğretmeni arkadaşlarım; 

Aslında yazılı sınav analizini yapmakla işimiz bitmiyor. Eğer Anlaşılmayan ve puanı düşük olan bir konu varsa bununla ilgili dönüş yapıp öğrencilerle bir daha o konuları işlemek gerekiyor. Bir kaç programda bu özelliği de gördüm. Boş olan kısma sonucu ve bu sonuç doğrultusunda yapmanız gerekenleri elle yazmanız gerekiyor.

Yani kısacası Yazılı sınav analiz programına veri girmekle işimiz bitmiyor. Çıkan verilere göre strateji geliştirip davranmamız gerekiyor.

yazılı sınav analiz programı indirPeki Bu analiz program olmadan yapılamaz mı derseniz. Şöyle söyleyebiliriz. Yapılabilir. Ama bazı sayısal verileri tek tek hesaplamanız gerekir. Sınıf mevcutlarınız azsa bunu bir nebze yapabilirsiniz. Ama kalabalık sınıflarda istatistiki bilgilere ulaşmak için böyle bir programa ihtiyacınız vardır. 

Sonuç olarak Sınav analiz Programları tek başına bir anlam ifade etmez. Sonucunu sizin değerlendirip ona göre yol izlemeniz gerekir. Eğer başarılı bir imtihan geçirdi ise öğrencileriniz sorun yok ama başarı oranı yüzde 50 altında olursa tekrar sınav yaplamalısınız. Hangi konu anlaşılmadı ise buna göre çareler üretmeli gerekirse konuyu yeniden anlatmalısınız.

Sınav Analiz Programı İNDİR

13 Adet yazılı Sınav analiz Programı İNDİR Not:boyutu 9 mb’tır

E- Okul Sisteminden öğrenci listesini alabileceğiniz programı İNDİR

Sınav Analiz Programı ile ilgili diğer yazımız için TIKLA

 

 

Leave a Reply