Button Text! Submit original article and get paid. Find out More

Yazılı Sınav Analiz Programı

Yazılı Sınav Analiz Programı

Yazılı Sınav Analiz Programı 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren daha da önemli hale geldi. Zira MEB tarafından yayınlanan yeni Orta Öğretim Yönetmeliğine göre Her branş Öğretmeni Her sınıf düzeyinde her yazılı sınav için analiz yapmak zorundadır diye bir ibare kullnadı. Bu sebeple Ülke geneldindeki Tüm öğretmen arkadaşlarımız eminim ki şu anda Yazılı Sınav analiz Programına ihtiyaç duymaktadırlar. 

Peki Yazılı Sınav Analiz Programı ne işe yarar.? Yazılı sınav Analiz Programı ile neyi öğrenmeyi ve neye müdahele etmeyi öğreniriz. Saygıdeğer Öğretmen arkadaşlarım yaptığımız yazılı sınavla Öğrencilerimizin bilgilerini ölçer ve konuyu kavrayıp kavramadıklarını öğrenmeye çalışırız. Ama düşünün kalabalık sınıflarda hangi öğrenci hangi soruyu cevaplamış kaç puan almış tek tek kontrol etmenin imkanı yoktur. Bu sebeple yazılı sınav analiz programına ihtiyaç duyulmaktadır. 

Bu Program sayesinde tek bir dokunuşla işte tüm bunları görebilir ve Öğrencilerinizin sınıf bazında hangi soruları yapamadığını görebilirsiniz. Böylelikle o konuya yıl içinde bir daha dönüş yapabilir ve gerekrise tekrar tekrar ankatarak ödevlendirme yapabilirsiniz.

Şöyle bir soru akla gelebilir. Yazılı sınav Analiz Programını kimler yapar kimler dağıtır. Yazılı sınav analiz Programı Excel İle hazırlanır ve Excel’e biraz hakim olan herkes böyle bir progam yazabilir. Eğer Excel Bilginiz yoksa sorun yok sizler için piyasa daki yazılı sınav analiz programıbir çok Yazılı sınav analiz Programını sizler için derledik ve Ücretsiz olarak sizlerin kullanımına sunuyoruz. 

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

MADDE 4- (1) t) Sınav analizi: Sınav sonuçlarının soru, şube ve sınıf bazında ayrıntılı olarak değerlendirilmesi,

MADDE 45- (1) b) Aynı derse giren öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkân vermek üzere birden fazla şubede okutulan tüm derslerin yazılı sınavları ortak yapılır ve ortak değerlendirilir. Sorular ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince birlikte hazırlanır ve sınav sonunda ilan edilir.

Bu sınavların şube ve sınıflar bazında sınav analizleri yapılır. Konu ve kazanım eksikliği görülen öğrencilerin durumları, ders ve zümre öğretmenleri tarafından yeniden değerlendirilir.

MADDE 49- (1) Öğretmenler sınav, performans çalışması ve projelerin sonuçlarını öğrencilere bildirir ve sınav analizlerine göre ortak hataları açıklar.

Yazılı sınav analiz Programı nın kullanım alanları nelerdir.

Cevap: Yazılı sınav analiz Programını her okul düzeyinde kullnabileceğiniz gibi her sınıf düzeyine de uygun olduğunu bilmenizi isterim. 

Yazılı Sınav Analizi nasıl yapılır ? Yazılı Sınav Formunu indirdiğinizde bunu rahatlıkla görebileceksiniz ki bu son derece kullnaması kolay bir Program. Yazılı sınav analiz Formu İçin lazım olan tek şey sadece Dersinize ait yazılınızı yapmış olmak ve öğrenci listesidir.

Öğrencilerinizin her soru için aldıkları puanları Form üstündeki ilgili yere yazıyor ve böylelikle analize ulaşıyorsunuz. 

Bu konuda soru ve görüşlerinizi ve ayrıca farklı Sınav analiz Programlarınızı bekliyoruz. 

Sınav Analiz Programı İNDİR

13 Adet yazılı Sınav analiz Programı İNDİR Not:boyutu 9 mb’tır

E- Okul Sisteminden öğrenci listesini alabileceğiniz programı İNDİR

Sınav Analiz Programı ile ilgili diğer yazımız için TIKLA

Performans değerlendirme Ölçeği İNDİR

 

Bu excell dosyasını arkadaşların sürekli soru ve  öğrenci sayılarını değiştiremedikleri şikayeti üzerine tasarladım. Umarım tüm öğretmen arkadaşların işine yarar. Dosyanın çalışması için makroların etkinleştirilmesi gerekmektedir. Saygılar iyi çalışmalar.

Celal ŞAHBENDEROĞLU

Celal ŞAHBENDEROĞLU tarafından gönderilen sınav analiz programını İNDİR

 

                                                     

8 Comments

Leave a Reply